czy-wybor-ubran-dla-dziecka-warto-konsultowac-z-maluchem(1)

Wielu rodziców zastanawia się, czy kupowane ubranka dla dzieci warto konsultować z samymi zainteresowanymi. Co na ten temat mówią eksperci? Cóż, nikt nie lubi ubierać się w coś, co mu się nie podoba. Podobnie jest z dziećmi, które również mają swój gust już od pierwszych lat życia. Dlatego też warto skonsultować wybór ubrań z maluchem, jednak wszystko z głową. Kluczowe są dysponowanie wysokiej jakości ubrankami, a także sztuka kompromisów. Jak się do tego zabrać? Podpowiadamy!

Ukochane ubrania dziewczynek

Dziewczęce i chłopięce stylizacje oczywiście znacząco się różnią. Co innego znajdziemy w garderobie małej kobietki, a co innego w szafie chłopca. Nie mamy jednak żadnych wątpliwości co do tego, że nawet mała dziewczynka uwielbia się stroić. W końcu dzieci podbierają kosmetyki czy buty na obcasie mamom i przebierają się dla zabawy, gdy nikt nie patrzy. Dlatego też z całą pewnością wspólny wybór dziewczęcych stylizacji dla będzie doskonałym pomysłem. A jakie ubranka młode damy lubią najbardziej? Na pewno jest to wygodna i komfortowa w noszeniu bawełniana sukienka dla dziewczynki, która sprawdzi się na wiele okazji. Oprócz tego kolorowe komplety dresowe czy lekkie muślinowe zestawy na lato. Dziewczynki uwielbiają różnego rodzaju rozkloszowane, tiulowe spódniczki, które można zestawić z basicowymi topami czy bodziakami. Wybór jest zatem naprawdę ogromny! A takie kompletowanie ubranek przez dziecko może naprawdę przynieść wiele dobrego. Przede wszystkim wzmacnia relacje z rodzicami i daje dziecku więcej autonomii. Dzięki temu stahe się bardziej samodzielne. Kto by pomyślał, że taka bawełniana sukienka dla dziewczynki czy kolorowa bluzeczka wybrana samodzielnie może dać tyle dobrego?

Modne stylizacje chłopięce

Jeśli chodzi o chłopców, sprawa wygląda podobnie. Może nie lubią oni stroić się tak bardzo, jak dziewczynki, ale także zwracają uwagę na kolory czy ciekawe aplikacje. Warto wybierać wygodne ubranka, na przykład komplety chłopięce czy elastyczne spodenki z bawełnianą bluzeczką, ale dobrze pozwolić maluchowi samodzielnie zdecydować o kolorze czy nadruku. Buduje to dziecięcą pewność siebie, ale również wzmacnia poczucie własnej wartości. Tak naprawdę decydowanie o ubiorze nie jest z perspektywy rodzica sprawą niezwykle istotną, mającej wpływ na los malucha. Być może wybierze z szafy bluzeczkę czy spodenki, które nie będą do siebie pasowały, ale przecież nie ma w tym nic złego. Najważniejsze, aby podobały się jemu. Oczywiście są okazje, podczas których należy prezentować się elegancko. Wszelkie uroczystości szkolne czy rodzinne, wesela, śluby i nie tylko na pewno się do nich zaliczają. Jednak jeśli mówimy o wyjściu do przedszkola czy na plac zabaw, nikogo nie powinny dziwić ani skarpetki nie od pary, ani bluzeczka niepasująca do getrów!

Ale przede wszystkim wysoka jakość ubranek!

Dziecko, które samo może wybrać ubranka, z całą pewnością ubiera się chętniej. Buduje swoją pewność siebie, ale nie ukrywajmy – jest to też świetny sposób, aby nie spóźnić się do przedszkola czy na spotkanie z przyjaciółmi. Ważne jest jednak, aby w szafie malucha znajdowały się bezpieczne i wygodne ubranka dziecięce, spośród których będzie on mógł tworzyć ciekawe zestawy. Jakie rady ma tutaj pracownik Tutumbaby – sklepu z bawełnianymi ubrankami dziecięcymi?

Wybierając ubranka dla dzieci, należy przede wszystkim zwracać uwagę na ich jakość wykonania oraz materiał. Trzeba wybierać odzież wykonaną z bezpiecznych, przewiewnych materiałów, które będą odpowiednie do delikatnej i wrażliwej skóry malucha. Warto uczyć dziecko, że taka odzież jest dla niego najlepsza. Dzięki temu w sklepie będzie można uniknąć przykrych niespodzianek. Dobrym wyjściem jest też kupowanie ubranek w sklepach online, które mają w asortymencie wyłącznie bezpieczną odzież dziecięcą. Ofertę takiego sklepu można przejrzeć wspólnie i poprosić dziecko, aby samodzielnie wybrało to, co mu się podoba!

A jak to wygląda u Was? Czy Wasze dziecko samodzielnie decyduje o tym, co założy do przedszkola czy szkoły? Zdaniem ekspertów podejmowanie takich decyzji buduje u dzieci pewność siebie, a także pozwala wykształcić własny gust i pokazać potrzeby. Oczywiście wszystko należy poprzedzić odpowiednim przygotowaniem. Dziecko musi wiedzieć, jak dobrać ubrania w zależności od pogody i znać definicję kompromisów.