Wellness - woman receiving nurturing facial mask in spa for moist and clean skin

Maseczka stanowi jeden z elementów pielęgnacji, o którym nierzadko zapominamy. Pamiętamy by oczyścić skórę, czasem ją złuszczyć i nałożyć odpowiedni krem, by nawilżyć naskórek i nie ryzykować szybkim powstaniem zmarszczek. A co z maseczką? Jakie jest jej zadanie? I przede wszystkim – jak łatwo zrobić ją domowymi metodami, by móc wchłaniać wyłącznie naturalne składniki?

Maseczka – ale po co?

Można powiedzieć, że maseczka jest dla skóry takim mini SPA – uspokaja ją, pozwala jej się zrelaksować, a także chłonąć dużo więcej substancji aktywnych niż poprzez aplikację kremu. Poza tym zapewniają jej natychmiastowy świeży wygląd. Efekty widać od razu, jednak by się utrzymały, musimy korzystać z nich regularnie. W przypadku maseczek odżywiających (czyli najczęściej nawilżających) minimum 3 razy w tygodniu. Maseczki oczyszczające, usuwające nadmiar sebum oraz pozwalające na pozbycie się martwego naskórka, a co za tym idzie – pobudzenie do powstawania nowego – powinny być używane w zależności od cery. Minimum raz w tygodniu, ale nie częściej niż trzy razy. Dzięki temu zapewnimy naszej skórze twarzy odpowiednią i kompleksową pielęgnację.

Sposoby na domowe maseczki

A oto kilka sprawdzonych przepisów, które pozwolą na przygotowanie maseczki w domowych warunkach. Warto jednak podkreślić, że na naszej półce kosmetycznej zawsze warto mieć gotową maseczkę, na przykład sprawdzonej przez nas firmy. Zwłaszcza nawilżającą.

Maseczka drożdżowa – drożdże są składnikiem bogatym w witaminy z grupy B, dlatego wiele osób, zamiast suplementować, woli po prostu je pić. Nie każdy jednak lubi tego typu mieszanki, dlatego warto skorzystać z bardziej przyjemnego sposobu na odżywienie skóry. Wystarczy przygotować pół opakowania mokrych drożdży i wodę. Możemy do mieszanki dodać także miód, który dodatkowo nawilży skórę. Drożdże i wodę mieszamy w takich proporcjach, by utworzyły „papkę”, którą będzie można nałożyć na twarz. Po 15 minutach należy ją spłukać.

Maseczka z oleju kokosowego – olej kokosowy znany jest ze swoich właściwości nawilżających i natłuszczających, a także antyseptycznych. Do wykonania tej maseczki potrzeba jedynie dwóch łyżeczek oleju kokosowego oraz łyżki zmielonej kawy. Kawa działa rozjaśniająco, a także pozwoli pozbyć się resztek naskórka. Wystarczy zmieszać oba składniki i nałożyć je delikatnie na skórę. Po 10 minutach, okrężnymi ruchami, można wykonać masaż peelingujący, a następnie zmyć maskę.

Maseczka bananowa dla cery dojrzałej – w maseczkach warto wykorzystywać naturalne właściwości odżywcze warzyw i owoców. Pomogą zwłaszcza skórze dojrzałej, która potrzebuje dodatkowego odżywienia. Aby przygotować tę maseczkę wystarczy połówkę banana (ugniecionego) połączyć z dwiema łyżkami jogurtu naturalnego i miodu. Jogurt łagodzi podrażnienia, a miód nawilża. Taką maseczkę warto trzymać na twarzy 15 minut. Uwaga, jest smakowita!

Na koniec rozważ wspaniałą alternatywę dla swoich domowych maseczek. Nie ma bowiem nic doskonalszego niż rozluźniający masaż twarzy w profesjonalnym gabinecie SPA. Masaż realizowany z wykorzystaniem odżywczej maski to niepowtarzalna przyjemność.