Ochrona naszych oczu jest bardzo ważna. Cały aparat oczny jest bardzo skomplikowaną i wysoce wyspecjalizowaną strukturą, która wymaga z naszej strony szczególnej uwagi oraz starannego podejścia. Nasze oczy chronione są przez warstwę filmu łzowego – jest to struktura o budowie wodno tłuszczowej, która zabezpiecza gałkę oczną przed wysychaniem i działaniem wielu szkodliwych czynników. Preparaty, takie jak Thealoz pozwalają zabezpieczać gałkę oczną przed uszkodzeniem, podrażnieniem oraz utracie wody z rogówki i spojówki.

Dlaczego warto stosować Thealoz i inne podobne preparaty?

Deficyty w zakresie filmu łzowego mogą doprowadzać do wielu poważnych problemów. Powszechnie kojarzone dolegliwości, takie jak zespół suchego oka związane są z występowaniem następujących dolegliwości:

  • Pieczenia,
  • Swędzenia,
  • Obrzęku spojówek,
  • Zaczerwienienia gałki ocznej,
  • Przekrwienia spojówek,
  • Uczucia obecności „piasku pod oczami”.

Tzw. zespół suchego oka potrafi być bardzo nieprzyjemny i generować spory dyskomfort – szczególnie w trakcie wykonywania prac przy komputerze. Preparaty miejscowe, takie jak thealoz pomagają zabezpieczyć powierzchnię gałki ocznej, poprzez tworzenie powłoki, która będzie w stanie symulować obecność filmu łzowego. W ten sposób możemy zabezpieczyć naszą gałkę oczną przed działaniem wielu nieprzyjemnych czynników.

Preparat Thealoz zawiera między innymi trehalozę – jest to cukier, który wytwarza ochronną powłokę na powierzchni gałki ocznej, chroniąc ją przed wysychaniem, działaniem czynników drażniących jak kurz, pyły oraz przed przewlekłym ograniczeniem mrugania – np. wskutek długotrwałej pracy przy komputerze lub np. korzystaniu ze swojego smartfonu. Warto wiedzieć, jak tego rodzaju produkty stosować. Preparat Thealoz zawiera poza tym chlorem sodu, kwas chlorowodorowy (dla regulacji pH) oraz trometamol.

Jakie atuty ma preparat Thealoz?

Do podstawowych atutów tego produktu należy zaliczyć m.in:

  • Brak konserwantów – niezwykle istotny z punktu widzenia zabezpieczenia oka przed dalszym wysychaniem,
  • brak substancji drażniących,
  • Możliwość stosowania bezpośrednio na soczewki kontaktowe, co jest bardzo wygodnym rozwiązaniem.

Pracując na komputerze lub nosząc szkła kontaktowe autentycznie warto zainteresować się takimi rozwiązaniami jak dobrej jakości krople do oczu. Odpowiedniego rodzaju preparat, jak choćby Thealoz znacząco ograniczać może dyskomfort związany z licznymi codziennymi sytuacjami zawodowymi i nie tylko. Warto z tego skorzystać i postawić na współcześnie oferowane rozwiązania. To naprawdę jest wspaniałe rozwiązanie dla każdego z nas i warto na to dzisiaj postawić.