
Wypadające włosy to zmora wielu kobiet – w pewnym okresie życia problem ten w zasadzie dotyka niemal nas wszystkich. Niepokojąco duża ilość włosów na szczotce przez długi okres potrafi wzbudzić niepokój i zasiać wątpliwości co do naszego stanu zdrowia. Do wzmożonego wypadania mogą przyczynić się różnorodne czynniki oraz stany chorobowe, dlatego warto zapamiętać, że zlikwidowanie źródła problemu jest w tym przypadku kluczem do sukcesu.
Dlaczego wypadają?
Łamliwość, suchość i tendencja do wypadania włosów mogą stanowić sygnał ostrzegawczy. Do złej kondycji włosów przyczyniają się bowiem nie tylko nasilony stres, używki, zbyt częste farbowanie, prostowanie, czy nieodpowiednie nawyki higieniczne bądź pielęgnacyjne. Osłabione i wypadające włosy mogą być także objawem:
- Niedoboru żelaza lub anemii
- Awitaminozy lub niedożywienia
- Zaburzeń hormonalnych (np. w chorobach tarczycy, w czasie ciąży)
- Chorób skóry głowy (np. grzybica)
- Ogólnego osłabienia organizmu
W przypadku podejrzenia, że przyczyną są któreś z powyższych dolegliwości, warto wybrać się do lekarza w celu konsultacji oraz wykonać badania – podstawą są przede wszystkim oznaczenie poziomu hormonów tarczycy oraz pełna morfologia krwi z rozmazem. Po zidentyfikowaniu problemu, w zależności od jego źródła należy dobrać odpowiedni sposób regeneracji i pielęgnacji włosów, a jest ich przynajmniej kilka.
Jak poprawić stan włosów i zapobiec ich wypadaniu?
W celu osiągnięcia szybkich efektów dobrze jest zadbać zarówno o pielęgnację i leczenie od wewnątrz, jak i od zewnątrz. Można więc zastosować leczenie preparatami bogatymi w witaminy, minerały i składniki budulcowe oraz wspomóc je suplementami diety. Pielęgnacja zewnętrzna z kolei powinna obejmować dobór odpowiednich kosmetyków, a więc szamponu, odżywki czy wcierki z delikatnym i bogatym w odpowiednie substancje aktywne składem. Świetnie powinno sprawdzić się także serum wzmacniające, którego innowacyjna formuła, a więc połączenie witamin, olejków i aminokwasów wspomaga regenerację włosów i chroni przed ich wypadaniem. Warto również odwiedzić salon fryzjerski, w celu podcięcia zniszczonych końcówek lub delikatnej zmiany fryzury, w celu odciążenia głowy – przyczyni się to do odzyskania świeżości i lekkości oraz uprzyjemni oczekiwanie na ostateczne efekty procesu odbudowy i wzmocnienia włosów.