Niezliczone właściwości wazeliny doceniane są przez kobiety niemal na całym świecie. Świetnie sprawdza się ona zwłaszcza w kosmetyce – posiada cały szereg zastosowań, które sprawią, że zechcesz zaopatrzyć się w jej zapas. Za co szczególnie ceniona jest wazelina kosmetyczna?

Najpopularniejsze zastosowania wazeliny kosmetycznej

Nie jest tajemnicą, że wazelina kosmetyczna świetnie sprawdza się jako środek pomocny na spierzchnięte usta, popękane pięty i wysuszoną skórę. Co najlepsze, jest tania, łatwo dostępna i możemy stosować ją bez ograniczeń – pod warunkiem, że nie aplikujemy jej na cerę tłustą i trądzikową. Uwielbiana przez wiele kobiet wazelina kosmetyczna jest także często nakładana na rzęsy zamiast odżywki – skutecznie stymuluje ich wzrost i może uczynić je widocznie gęstszymi. Kolejna ceniona właściwość tej niezwykłej substancji dotyczy naszych paznokci. Nie tylko ułatwi nam usunięcie lakieru spoza płytki, ale także wpłynie dobrze na nasze skórki, czyniąc je miękkimi i mniej widocznymi. Na stosowaniu wazeliny mogą skorzystać także nasze włosy – doskonale posłuży ona za naturalną odżywkę, redukując problem rozdwojonych końcówek i łupieżu, a dodatkowo nada pasmom zdrowy blask. Inną często wykorzystywaną właściwością wazeliny jest ochrona tatuaży w pierwszych dniach od ich powstania – nie tylko chroni kolor, ale także nadaje skórze przyjemną miękkość.

Wazelina kosmetyczna – ciekawostki

Poza całym szeregiem powszechnie znanych zastosowań, istnieją także takie, które zaskoczyły już niejedną kobietę ciekawą nowych możliwości. Wazelina kosmetyczna może na przykład posłużyć za alternatywny środek do demakijażu – usunie nawet wodoodporny make-up nie tylko z cery, ale także z zabrudzonych nim ubrań. Na bazie wazeliny z dodatkiem soli morskiej lub brązowego cukru możemy także stworzyć naturalny peeling domowej roboty. Inną ciekawą właściwością, jaką wykazuje wazelina kosmetyczna, jest przedłużanie trwałości perfum – wystarczy posmarować jej niewielką ilością spryskany zapachem fragment skóry. Mało kto wie, że wazelina posiada ponadto właściwości lecznicze – skutecznie pomaga na urazy wywołane przez trujący bluszcz. Jakby na to nie patrzeć, posiadanie wazeliny w swojej kosmetyczce może przynieść nam naprawdę wiele korzyści w niejednej sytuacji!