Dane epidemiologiczne oraz raporty towarzystw do spraw żywienia i pediatrii wskazują na rosnący problem otyłości i nadwagi wśród dzieci. Wystąpienie tych schorzeń w młodym wieku skorelowane może być z zaburzeniami endokrynologicznymi, takimi jak cukrzycą oraz problemami zdrowotnymi w przyszłości. Dlatego istotna okazuje się zdrowa dieta i codzienna gimnastyka.

Zasadniczymi problemami w kontekście dzieci jest kilka kwestii. Po pierwsze, niezdrowa dieta oraz nieprawidłowe kształtowanie nawyków żywieniowych od młodego wieku. Po drugie – brak ruchu. Ten deficyt wynika głównie z siedzącego trybu życia, elektronicznych form rozrywki i spędzania czasu wolnego przed telewizorem, komputerem, czy też przy ekranie smartfona lub tableta. Problemu tego nie rozwiązują obowiązkowe w szkołach lekcje wychowania fizycznego, które bardzo często doprowadzają do marginalizacji mniej uzdolnionych motorycznie i manualnie uczniów, wystawiając ich na nieprzyjemności ze strony innych uczniów, a czasem i nauczycieli. Dlatego też coraz więcej rodziców decyduje się na takie rozwiązania, jak organizowana w pozaszkolnych warunkach gimnastyka dla dzieci Łódź i inne miasta w Polsce zagęszczają się coraz większą liczbą przedszkoli i siłowni dla dzieci. Jest to bardzo interesująca formuła dla wszystkich rodziców i ich pociech.

Na czym to polega? Otóż, w trakcie zajęć odbywających się kilka razy w tygodniu dzieci mają możliwość ćwiczenia pod okiem doświadczonego trenera i pedagoga. Dobiera on indywidualnie zajęcia do potrzeb i umiejętności dzieci, dbając cały czas o pozytywną atmosferę w trakcie zajęć i starając się w sposób urozmaicony zajmować dzieciom czas. Chodzi o to, aby wychowywane często na zamkniętych osiedlach dzieciaki mogły nieco poszaleć i jednocześnie żeby rodzice mogli czuć się całkowicie spokojnymi o bezpieczeństwo swoich pociech. Wpisując w wyszukiwarce frazę: gimnastyka dla dzieci Łódź odnaleźć można oferty zarówno klubów dziecięcych, jak i małych siłowni, warsztatów i treningów – wszystko wedle potrzeb i oczekiwań.