Ubezpieczyć można niemal wszystko. Oferty towarzystw ubezpieczeniowych są coraz szersze, dlatego każdy, kto chce zyskać ochronę od zdarzeń, których się obawia, na pewno znajdzie dla siebie odpowiednią ofertę. Jednak w przypadku popularnych polis, jak ubezpieczenie na życie czy polisa OC – wybór jest ogromny i znalezienie najlepszej oferty może nie być łatwe.

Jak znaleźć ubezpieczenie?

Zmiany, jakie zachodzą w życiu przeciętnego człowieka, każą towarzystwom ubezpieczeniowym przygotowywać wciąż nowe oferty. Przykładem może być powszechność stosowania telefonów komórkowych, które nie były tak popularne jeszcze kilka lat temu. Dziś ubezpieczenie smartfonów stało się częstą potrzebą, dlatego wiele firm ubezpieczeniowych wprowadziło do oferty taką możliwość. Towarzystwa muszą także reagować na nowe formy finansowania na przykład samochodów – ubezpieczenia komunikacyjne powinny być odpowiednie także dla aut w leasingu czy mieszkań kupionych na kredyt. Poszukiwanie najlepszego rozwiązania nie zawsze jest sprawą prostą. Jak zatem znaleźć najlepszą ofertę, która będzie dostosowana do potrzeb klienta? Z pomocą przychodzą przede wszystkim rozwiązania dostępne on-line.

  • Kalkulator ubezpieczeń

Te polisy, które są podobne w różnych firmach ubezpieczeniowych, a więc na przykład ubezpieczenia komunikacyjne, mieszkaniowe czy turystyczne, można w łatwy sposób porównać nie wychodząc z domu. Wystarczy wypełnienie krótkiego formularza, aby porównywarka pokazała nam listę firm, w których można kupić poszukiwany produkt, porównać zakres ochrony oraz wysokość składki. Nie we wszystkich przypadkach możliwy jest zakup polisy przez Internet, jednak wyliczenie ceny jest już dużą pomocą dla osoby poszukującej najlepszej oferty.

  • Rankingi ubezpieczeń

Zarówno w przypadku polis dostępnych on-line, jak i tych bardziej skomplikowanych, jakimi są na przykład ubezpieczenia na życie, pomocne są także rankingi ubezpieczeń. Ich autorzy porównują najpopularniejsze produkty na podstawie zakresu ochrony, jaki oferują, oraz tam, gdzie to możliwe, podają przykładowe bądź średnie ceny. Można zatem szybko zorientować się, które elementy polisy są powszechne, kiedy mamy do czynienia z wyjątkowym rozszerzeniem ochrony, oraz ile może kosztować polisa.

Porównywarka ubezpieczeń!

Bez względu na to, jakiej polisy szukasz, przed podpisaniem umowy koniecznie skorzystaj z możliwości, jakie daje porównywarka ubezpieczeń. Wystarczy wypełnić formularz: https://przewodnikubezpieczeniowy.pl/formularz/ubezpieczenia/?utm_source=artykul&utm_medium=referral. Wysokość składek jest ustalana na podstawie oszacowanego przez ubezpieczyciela ryzyka, a to – nawet w przypadku obowiązkowych ubezpieczeń – nie jest jednakowo liczone w każdej firmie. Dlatego może się okazać, że polisę o takim samym zakresie ochrony możesz kupić znaczenie taniej w innej firmie. Jeśli masz wątpliwości, która oferta jest najwłaściwsza, skorzystaj z pomocy doradców, do których kontakt znajdziesz na przykład na stronie Przewodnika Ubezpieczeniowego, którzy – doskonale znając rynek ubezpieczeń – będą mogli podpowiedzieć Ci, jaka polisa jest w danej chwili najwłaściwsza.