Leczenie laserowe cieszy się coraz większą popularnością wśród pacjentów, w szczególności, że coraz częściej odbywa się bez bólu i długiego okresu rekonwalescencji. Wraz ze specjalistami z Kliniki Miracki w Warszawie przedstawiamy 10 różnych zastosowań laserów wykorzystywanych w medycynie!

Laserowe odmładzanie twarzy

Jednym z podstawowych zastosowań laserów w medycynie estetycznej jest odmładzanie twarzy. Eksperci laseroterapii i pacjenci gabinetów medycyny estetycznej twierdzą, że zastosowanie laserów w tym celu może z powodzeniem zastąpić chirurgiczny lifting twarzy – narażający pacjenta na długi i uciążliwy okres rekonwalescencji. Światło lasera wnika w głębokie warstwy skóry bez naruszania jej zewnętrznej warstwy, pobudzając fibroblasty do produkcji nowych włókien kolagenu i elastyny. Dzięki temu uzyskujemy naturalny efekt odmłodzenia twarzy w postaci zwiększonego napięcia i gęstości skóry, a także spłycenia zmarszczek.

Laserowe usuwanie blizn i rozstępów

Lasery to również jedne ze skuteczniejszych urządzeń przeznaczonych do usuwania blizn i rozstępów zlokalizowanych w różnych obszarach twarzy i ciała. W szczególności dobrze radzą sobie z nimi lasery frakcyjne – ten rodzaj laserów uszkadza tkankę kolumnowo, co pobudza proces regeneracji tkanek i prowadzi do wyrównania struktury skóry pokrytej niedoskonałościami. Specjaliści przyznają, że leczenie laserowe to dziś najskuteczniejsza metoda pozbywania się blizn i rozstępów w medycynie estetycznej.

Laserowe usuwanie tatuaży i makijażu permanentnego

W ostatnich latach lasery znalazły swoje zastosowanie także przy usuwaniu najtrudniejszych do wywabienia ze skóry kolorowych tatuaży i makijażu permanentnego, pozostawiając całkowicie w tyle dotychczasowe metody usuwania barwników ze skóry, np. złuszczania mechanicznego. Specjaliści z Kliniki Miracki w Warszawie w szczególności polecają w tym przypadku zabiegi laserowe przy pomocy najnowocześniejszych laserów pikosekundowych – dzięki najkrótszemu (pikosekundowemu) impulsowi świetlnemu zastosowanemu w tej technologii specjaliści są w stanie usunąć tatuaż w każdym kolorze w sposób szybki, bezpieczny, skuteczny i niemal bezbolesny. To ogromna przewaga nad starszymi systemami laserowymi, które podczas procedury usuwania tatuażu czy makijażu permanentnego narażały pacjenta na szereg niepożądanych skutków ubocznych.

Depilacja laserowa

Lasery okazały się też niezastąpionymi urządzeniami do usuwania zbędnego owłosienia. Wreszcie możliwe stało się trwałe usuwanie niechcianych włosków przy zachowaniu wysokiego komfortu dla pacjenta podczas procedury zabiegowej. Dziś wystarczy kilka kilkunastominutowych zabiegów, aby raz na zawsze i bez bólu pozbyć się owłosienia z ud, łydek, pach pleców, okolic intymnych czy nawet twarzy.

Laserowe modelowanie sylwetki

Lasery mają ogromną moc – mogą usuwać wszelkie mankamenty urody, a dodatkowo modelować niezadowalające kształty naszej sylwetki. Lasery doskonale radzą sobie z rozbijaniem tkanki tłuszczowej opornej na tradycyjne metody odchudzania, np. dietę i ćwiczenia fizyczne. Dodatkowym efektem modelowania sylwetki przy pomocy urządzeń laserowych jest obkurczanie i ujędrnianie skóry poddanej zabiegowi, co oznacza, że podczas wyszczuplania możemy też bardzo skutecznie uzyskać efekt liftingu ciała.

Laserowe usuwanie przebarwień

Lasery w medycynie doskonale sprawdzają się także przy usuwaniu przebarwień i poprawie ogólnego kolorytu skóry. Plamy na twarzy i ciele są w stanie usunąć różne rodzaje laserów, jednak liderami w tej kategorii są ponownie lasery pikosekundowe. Dostępne w Klinice Miracki lasery PicoSure i Discovery Pico prowadzą do rozbicia nadmiaru melaniny powodującej przebarwienia na mikroskopijnej wielkości elementy, które nasz organizm jest już w stanie samodzielnie usunąć. Ten sam mechanizm ma miejsce przy usuwaniu tatuaży i makijażu permanentnego, co oznacza, że usuwanie przebarwień jest równie bezpiecznym, szybkim, skutecznym i niemal bezbolesnym zabiegiem.

Więcej informacji na temat działania laserów pikosekundowych znajdziesz na stronie: https://klinikamiracki.pl/pico-sure/