Internet w dzisiejszych czasach ma bardzo duże znaczenie w naszym życiu jak i jednocześnie bardzo na nasze życie wpływa. Jest to miejsce, w którym znajdziemy dosłownie wszystko. Internet jest największą bazą informacji, dlatego też towarzyszy nam w każdym aspekcie naszego życia.

Bez względu na to czy to w domu, szkole czy też pracy wszędzie korzystamy z danych zawartych w Internecie. Dzięki łączu jesteśmy w stanie w kilka minut znaleźć niezbędne dla nas informacje. Korzystamy z Internetu, gdy czegoś szukamy, na przykład usług drukarni w okolicy, jak i też, gdy nie mamy pomysłu na obiad. Internet pomaga nam w znajdowaniu miejsc, w problemach dnia codziennego jak i też odpowiada nam na wiele pytań, na które poszukujemy odpowiedzi. Internet to jedna wielka encyklopedia wiedzy, którą posiłkujemy się codziennie, a nie zauważamy jak jest dla nas ważny i jak bardzo jesteśmy od niego uzależnieni. Chyba nikt nie potrafiłby już dziś żyć bez Internetu.

W Internecie również pokazujemy siebie. Pokazujemy się na różnego rodzaju portalach społecznościowych, co też bardzo wpływa na nasze życie. Dzięki takim miejscom mamy możliwość odnalezienia kogoś z dawnych lat, ale również wiele się dowiadujemy. Podobnie można zaprezentować firmę. Wpisując dowolna frazę, np. wróżka online wyskoczą nam strony i profile społecznościowe stron poświęcone tej tematyce. Można się natknąć na przykład na różnego rodzaju akcje, jak na przykład na bardzo znanym i popularnym portalu Facebook. Wstawiamy tam swoje zdjęcia, pokazujemy się innym jak i też wiele osób poznajemy wirtualnie. Jednocześnie wiele rzeczy poznajemy. Na Facebook bardzo często organizowane przez użytkowników portalu są różne akcje. Najczęściej są to akcje mające na celu niesienie pomocy. Są to różnego rodzaju zbiórki, które trafiając do jak największej ilości osób mają większe prawdopodobieństwo powodzenia. Tak naprawdę moc Internetu i portali jest tak duża, że na przykład, gdy ktoś zbiera pieniądza na jakąś ważną operację, która może uratować życie to ogłasza się na Facebook. Tworzy się wtedy specjalne wydarzenie, do którego zaprasza się znajomych. Poprzez udostępnianie – znajomy znajomemu i ten jeszcze swoim znajomym – w krótkim czasie informacja trafia do bardzo wielu ludzi. Dzięki temu rośnie świadomość ludzi o różnego rodzaju chorobach, o których w życiu codziennym się nie mówi, ale jednocześnie dzięki tak szerokiej liczbie odbiorców często znajduje się darczyńca, który dofinansowuje dane przedsięwzięcie. Jak widać, aby pomagać nie trzeba od razu wpłacać nie wiadomo jak dużych kwot – wystarczy informację o wydarzeniu udostępnić u siebie – to bardzo duża pomoc.