Lato w pełni. I choć czasami słońce chowa się za chmurami, to zapomnieliśmy już o pełnych butach, i zamieniliśmy je na sandały. To właśnie teraz, pękające pięty i zaniedbane stopy stały się dla nas największym problemem. Jak sobie z nim radzić?

Pękające pięty to nie tylko problem estetyczny

Niestety ten stan rzeczy może doprowadzić do poważnych infekcji, które będzie trzeba leczyć dermatologicznie. W dodatku popękana skóra na piętach to bardzo bolesna przypadłość i może prowadzić nawet do problemów z chodzeniem. Nie warto czekać, aż infekcje się rozwiną, a pięty popękają jeszcze bardziej. W prosty sposób – za pomocą sprawdzonych specyfików – można sobie pomóc.

Jak poradzić sobie z tym problemem domowymi sposobami?

Warto korzystać z naturalnych środków nawilżających. Jednym z nich jest na przykład miód. Ma mnóstwo drogocennych składników, to też często wykorzystuje się go nie tylko jako dodatek kulinarny, ale również w domowych kosmetykach. Wystarczy kilka łyżeczek miodu wlać do miski z ciepłą wodą i wymoczyć w tej mieszance stopy.

Oczywiście warto także przyjrzeć się ofertom aptecznych kosmetyków, które potrafią pomóc już po pierwszym użyciu. Kremy, peelingi, balsamy, masła – wszystko to można kupić w dobrej cenie.

Czy istnieją jeszcze inne sposoby na pękające pięty? Jak najbardziej! Sprawdzi się na przykład olej kokosowy – drogocenny składnik naszej codziennej diety. Jeśli nie poznałeś jeszcze masła kokosowego, koniecznie to zmień, bo to znów specyfik, który można wykorzystać zarówno w kuchni, jak i w domowej apteczce. W przypadku stóp warto je najpierw dobrze wymoczyć w wodzie o odpowiedniej temperaturze, po czym skorzystać z pumeksu, oraz wsmarować w nie olej kokosowy. Można też na noc założyć bawełniane skarpetki. Rano pięty będą dużo gładsze.

Cuda potrafi też czynić specjalna sól, o nazwie Epsom. Niesie pomoc przesuszonej skórze. A jak z niej korzystać? Wystarczy, że odmierzymy 100 gram i wsypiemy do ciepłej wody. Trzeba w niej moczyć stopy minimum 20 minut. To wystarczy, by po wytarciu i wmasowaniu oleju kokosowego Twoje stopy stały się gładkie i nawilżone.

Jeśli szukasz szybkiego efektu – korzystaj z aptecznych specyfików. Testuj je, by sprawdzić, na który najlepiej zareaguje Twoja skóra. Pękające pięty to problem, z którym naprawdę można sobie szybko poradzić.