Problem otyłości i nadwagi w dzisiejszych czasach jest bardzo popularny. Z tego powodu często sięgamy po reduktory tłuszczu. Czym są i czy warto w nie inwestować?

Spalacze tłuszczu mogą być pomocne przy pozbywaniu dodatkowych kilogramów, jednak powinniśmy pamiętać, że najlepszą i najzdrowszą metodą na redukcję tkanki tłuszczowej jest zdrowa dieta i odpowiednio dobrane, systematyczne ćwiczenia fizyczne. Ćwiczyć może każdy, niezależnie od płci, czy wieku, jeśli gimnastyka będzie wykonywana prawidłowo, a poziom trudności dobrany indywidualnie.

Jeśli chcemy osiągnąć szybkie efekty, możemy wspomóc się reduktorami tłuszczu. Ich działanie opiera się na przyspieszeniu procesu termogenezy w organizmie, poprawie wydolności i zwiększeniu aktywności psychoruchowej. Najczęściej w ich składzie znajduje się kofeina, katechiny z zielonej herbaty, bądź kapsaicyna z pieprzu czarnego. Często można spotkać również kwas pantotenowy, który zmniejsza uczucie zmęczenia i znużenia. Wybór preparatów na rynku jest ogromny, wśród popularnych reduktorów są np.: Clenburexin, Inferno Apocalypse, czy Ground Zero Black Edition.

Ze spalaczy tłuszczu może korzystać każdy, należy robić to rozważnie. Ich zastosowanie zalecane jest w momencie, gdy prowadzimy już zbilansowaną dietę i stosujemy ćwiczenia fizyczne, jednak mamy przestój w utracie wagi. Wpłyną one korzystnie na nasz organizm i przyspieszą przemianę materii. Osoby o wysokiej zawartości tkanki tłuszczowej nie powinny od razu sięgać po preparaty tego typu i zacząć gubienie zbędnych kilogramów od wprowadzenia odpowiednich nawyków żywieniowych.
Po spalacze tłuszczu bardzo często sięgają osoby ćwiczące na siłowni. Polecane są dla osób, które w jak najkrótszym czasie chcą wyrzeźbić swoje ciało. Reduktory tłuszczu umożliwiają prowadzenie cięższych i bardziej intensywnych treningów, które wpływają na zwiększenie ilości traconych kalorii. Niwelują także uczucie zmęczenia. Należy jednak uważać, aby nie dopuścić do przetrenowania, bądź spowodowania urazu, którego przyczyną może być przeciążenie treningowe. Zadaniem reduktorów jest także nasilenie procesu produkcji ciepła, co wiąże się bezpośrednio ze spalaniem kalorii.

Definitywnym przeciwwskazaniem do stosowania reduktorów są problemy z sercem, krążeniem i ciśnieniem, a także alergia na konkretny składnik preparatu. Nie należy bagatelizować, objawów niepożądanych (jeśli takowe się pojawią po zastosowaniu) i odstawić produkt.

Spalacze tłuszczu są pomocne w redukcji tkanki tłuszczowej, jednakże najważniejszym elementem redukcji tkanki tłuszczowej powinna być odpowiednia dieta i prowadzenie aktywności fizycznej.