Urządzanie domu stanowi wielkie wyzwanie. Począwszy od mebli, a zakończywszy na dodatkach, akcesoriach, kwiatkach na parapetach i innych. Czy wybór ręczników jest trudny? Na co należy zwracać uwagę?

Dobry ręcznik to jaki?

Teoretycznie nabycie ręcznika to nic trudnego, gdyż można udać się do pierwszego lepszego sklepu posiadającego wyposażenie do domu i kupić model, który jest miły w dotyku oraz pasuje kolorystycznie do łazienki. Jednakże należy mieć na uwadze również materiał z którego został wykonany. Ręczniki bambusowe cieszą się większą popularnością i jest to związane z paroma cechami. Jak sama nazwa wskazuje, zostały one wykonane z bambusa, co sprawia, że pochłaniają duże ilości wilgoci, a jak wiadomo jest to podstawowa cecha każdego ręcznika. Skóra wielu ludzi jest skora do podrażnień, często mamy do czynienia ze skórą atopową, a nawet łuszczycą, dlatego modele gorszej jakości są w stanie podrażnić ją oraz wpłynąć negatywnie na jej stan. Ręczniki bambusowe są miękkie w dotyku oraz nie podrażniają skóry, a do tego idealnie dopierają się zarówno w klasycznych proszkach, jak również tych przeznaczonych dla alergików.

Ręcznik bambusowy czy bawełniany?

Bawełna jest cennym materiałem, który jednak powinien być wykorzystywany przede wszystkim do produkcji ubrań. Istnieją inne, znacznie lepsze materiały, które służą do stworzenia dobrej jakości ręczników. Ręczniki bambusowe, bo to o nich mowa są lepszą alternatywą. Nie potrzebują one tak wiele czasu do wyschnięcia, co jest ważne przede wszystkim w okresie zimowym, gdyż brak naturalnego ciepła oraz zimno może powodować brzydki zapach mokrych ręczników. Jakość idzie tutaj w parze z dobrą ceną, gdyż mimo iż są one odrobinę droższe od modeli wykonanych z bawełny, cały czas jest to suma dostępna dla każdej kieszeni. Ręcznik to rzecz, której używa się każdego dnia, nie warto więc na niej oszczędzać. Należy sięgnąć po produkt, który będzie dobrze wyglądał, ale przede wszystkim nie podrażniał skóry, nie spierał się oraz otulał przyjemnym ciepłem po zakończonej kąpieli bądź szybkim prysznicu o poranku.