przeglad-najciekawszych-wloskich-osrodkow-narciarskich

Narciarstwo to sport, który umożliwia nie tylko aktywne spędzanie czasu na świeżym powietrzu, lecz także eksplorację najróżniejszych krajów oraz ich kultur. Jedną z najczęściej wybieranych destynacji są Włochy, a to za sprawą świetnych warunków, malowniczych krajobrazów oraz ciekawych atrakcji. W artykule przedstawiamy zestawienie kilku włoskich ośrodków narciarskich, które powinien odwiedzić każdy miłośnik sportów zimowych!

Folgarida-Marilleva

Folgarida-Marilleva to istny raj dla narciarzy, ale nie tylko! Ośrodek oferuje także liczne atrakcje dla snowboardzistów i freestylerów. Jest to połączenie dwóch kurortów z Doliny Słońca, na terenie których znajduje się ponad 150 km tras o różnym stopniu trudności. Można je eksplorować po zakupie jednego karnetu, a do najciekawszych zjazdów można dotrzeć pociągiem Dolomiti Express, podziwiając przy okazji niepowtarzalny włoski krajobraz.

Alta Badia

Jest to ośrodek, który należy do obszaru Dolomiti Superski. Oferuje swoim klientom ponad 130 km tras, przeznaczonych zarówno dla nieco bardziej zaawansowanych sportowców, którzy uwielbiają ekstremalną jazdę, jak i dla osób początkujących. Kurort wyposażony jest w nowoczesne wyciągi i rozbudowany system naśnieżania, co zapewnia idealne warunki do szusowania po stokach.

Madonna di Campiglio

Madonna di Campiglio miasteczko położone między Dolomitami Brenta a lodowcami Adamello i Presanellato. Stanowi największy ośrodek we Włoszech i obejmuje trasy o różnym stopniu trudności, które idealnie sprawdzą się zarówno do nauki narciarstwa, jak i do doskonalenia swoich umiejętności. Ich łączna długość wynosi ok. 150 km, jednak to nie wszystko! Na terenie ośrodka znajduje się także snowpark o powierzchni 50 000 m2 oraz 40 km tras przeznaczonych do narciarstwa biegowego. Okolica charakteryzuje się nie tylko bogatym życiem kulturowym, lecz także pięknymi krajobrazami.

Cortina d’Ampezzo

Jest to nietypowy ośrodek, który stanowi istny raj dla doświadczonych narciarzy, który poszukują mocnych wrażeń i solidnej dawki adrenalinie. Na jego terenie znajduje się bowiem mnóstwo stromych, wymagających czarnych stoków. Dodatkowo oferuje możliwość uprawiania nieco mniej popularnych sportów, takich jak snowkiting czy heliskiing. Miejsce to jest także idealne dla rodzin z dziećmi, ponieważ zawiera sporo udogodnień dla najmłodszych.

Livigno

Livigno, zwany także „Alpejskim Małym Tybetem”, jest jednym z ośrodków, który wśród Polaków cieszy się ogromną popularnością. Tym, co go wyróżnia, są bez wątpienia niepowtarzalne warunki pogodowe, dzięki czemu ze stoków korzystać można nawet wiosną! Obejmuje 115 km zróżnicowanych tras z różnymi atrakcjami. Jest wybierany głównie przez rodziny z dziećmi oraz placówki, które organizują obozy sportowe – takie, jak Szkoła Zdrowia w Katowicach. Zaawansowani narciarze mają do dyspozycji natomiast aż 12 czarnych szlaków, na których z pewnością nie będą się nudzić.

Pinzolo

Ostatnią pozycją w naszym zestawieniu jest Pinzolo, który stanowi jeden z najnowocześniejszych ośrodków regionu Trentino. Nieustannie udoskonalane są tam trasy i wyciągi, dzięki czemu jest on rajem dla narciarzy. Często wybierany jest przez rodziny z dziećmi, a to za sprawą obiektów, które dostosowane są do ich potrzeb. Są to m.in. stoki dla początkujących, szkoły narciarskie dla maluchów, a także liczne atrakcje dla pociech w różnym wieku. Doświadczeni narciarze mogą natomiast sprawdzić swoje umiejętności na Campiglio Dolomiti di Brenta, który powszechnie uznawany jest za jeden z najtrudniejszych stoków w całych Alpach!