termostat

Ogrzewanie domu to jeden z ważniejszych czynników mających wpływ nie tylko na komfort jego użytkowania, ale także na koszty utrzymania. Nie dziwi więc fakt, że stale poszukuje się takich rozwiązań grzewczych, które byłyby komfortowe i funkcjonalne, a jednocześnie niezbyt obciążające dla domowego budżetu. Doskonałym przykładem urządzenia, które łączy w sobie wszystkie z tych funkcji, jest piec elektryczny drugiej taryfy Noel. Dowiedz się, dlaczego jest to sposób na bezpieczne i efektywne ogrzewanie.

Ogrzewanie za pomocą kotłów elektrycznych jest bardzo wygodne, jednak trzeba się w jego przypadku liczyć z wysokimi kosztami. W związku z tym wiele osób z niego rezygnuje z obawy przed wysokimi rachunkami za prąd. Na szczęście istnieją sposoby, które pozwalają obniżyć koszty ogrzewania. Mowa tutaj o piecach elektrycznych Noel, które bazują na maksymalnym wykorzystaniu drugiej taryfy prądu. Przedstawiciel sklepu 499.pl wyjaśnia, na czym to polega. Taryfy prądu dzielą się według zapotrzebowania na energię elektryczną, a ich różnorodność powoduje, że każdy może znaleźć tę właściwą. W zależności od tego, kiedy najwięcej korzystamy z prądu, możemy wybierać różne stawki godzinowe. Dosyć popularna jest druga taryfa G12, podzielona najczęściej na strefę czasową tańszą, czyli nocną oraz dzienną – droższą. Tańszy prąd otrzymujemy w niej także w godzinach od 14 do 16. W ten sposób można w taki sposób korzystać z urządzeń elektrycznych, aby większość ich pracy mieściła się w tańszej taryfie, co pozwala na spore oszczędności, twierdzi nasz rozmówca.

Z drugiej taryfy prądu korzystają właśnie piece elektryczne Noel. Są to produkty polskiej firmy, która specjalizuje się w tworzeniu energooszczędnych i ekologicznych pieców drugiej taryfy. Najwyższa jakość urządzeń oraz ekonomia i komfort użytkowania sprawiają, że jest to coraz chętniej wybierane rozwiązanie grzewcze.

Jak działa piec drugiej taryfy Noel?

Piec drugiej taryfy Noel jest wygodnym i bezpiecznym sposobem ogrzewania. Jak sama nazwa wskazuje, korzysta on z prądu głównie podczas obowiązywania taryfy G12. Pozwala to na korzystanie z prądu w godzinach poza szczytowych po niższych cenach niż w standardowej taryfie. Zintegrowane grzałki elektryczne o dużej wydajności pracują zatem w godzinach 14-16 oraz 22-6 i dbają o utrzymanie stałej temperatury w obiegu grzewczym. W celu maksymalnego wykorzystania drugiej taryfy zasobnik podgrzewany jest do optymalnej temperatury, którą dobiera sterownik. Dzięki dużej pojemności bufora urządzenie może dostarczać ciepło przez całą dobę, nawet gdy grzałki nie pracują. Nie należy się jednak martwic, że w razie potrzeby piec nie będzie pracował również w innych godzinach. W sytuacji dużego zapotrzebowania na ciepło urządzenie może uruchomić grzałki w taryfie szczytowej, aby zapewnić optymalną temperaturę w budynku. Niebywałą zaletą pieców Noel jest także dostępny w zestawie moduł internetowy, które umożliwia podgląd i edycję wszystkich parametrów urządzenia, co jest niezwykle komfortowe dla użytkownika. Niektóre z kotłów posiadają również funkcję grzania C.WU, zarówno w okresie letnim jak i zimowym. Kotły Noel występują w różnych mocach grzewczych – od 15 do 30 kW, natomiast pojemność bufora wynosi od 400 do 120 l, dzięki czemu można je w pełni dostosować do swoich potrzeb.

Piec elektryczny drugiej taryfy Noel to doskonałe rozwiązania grzewcze, które zapewnia komfort obsługi oraz pozwala na znaczne obniżenie rachunków za prąd.