pasy-trx

Bardzo często mówimy sobie, że od jutra zaczniemy ćwiczyć, jednak wcale tego nie robimy, bardzo często jest tak, że brakuje nam motywacji do tego, żeby w ogóle zacząć. Jednak zmotywować nas może sprzęt do ćwiczeń.

Taśmy TRX i pasy TRX – w jaki sposób mogą zostać wykorzystane do ćwiczenia nóg?

Nig są bardzo rzadko ćwiczone nawet przez profesjonalistów. Fakt tego, że ludzie nie ćwiczą nóg, wynika z tego, że bardzo często nawet nie wiedzą jak to robić. Jednak jeśli wykorzystamy taśmy TRX, to ćwiczenia nóg nie będą dla nas żadnym problemem. Możemy ćwiczyć nogi poprzez taśmy TRX, zakładając taśmę na jedną nogę, drugą robiąc wykrok. Poprzez oparcie jednej nogi na taśmie, zmusimy naszą drugą nogę do tego, żeby opierało się na niej więcej masy ciała, co zmusi ją do wysiłku. Innym ciekawym rozwiązaniem są pasy TRX, które możesz wykorzystywać np. przy ćwiczeniu przysiadu na jednej nodze. Przywiązując pasy TRX do jakiegokolwiek obiektu, będziemy mogli trzymając się ich, robić przysiad na jednej nodze. Robienie przysiadów na jednej nodze przy pomocy pasów TRX jest bardzo skuteczne, ponieważ ćwiczymy nasze nogi, jednak nie mamy problemu z zachowaniem równowagi.

Na co uważać podczas zakupu pasów i taśm TRX?

Po pierwsze pamiętajmy, że kupowanie używanego sprzętu jest bardzo ryzykowne, ponieważ ryzykujemy tym, że sprzęt jest już wytarty. Jeśli ktoś bardzo intensywnie korzystał z taśm TRX, to może okazać się, że są one już rozciągnięte i nie stawiają takiego oporu, jaki powinny. Przez fakt tego, że ktoś używał sprzętu bardzo intensywnie może się okazać, że nie będziemy mogli ćwiczyć tak, jak powinniśmy, przez co nasz progres nie będzie zadowalający. Dlatego zawsze starajmy się kupować nowy sprzęt, jeśli chcemy, żeby nasz progres był widoczny.

Dlaczego warto kupować pasy i taśmy TRX?

Nie mogąc się zmotywować do ćwiczeń, potrzebujemy jakiegoś zewnętrznego bodźca, który nas zmotywuje do ćwiczeń. Jeśli chcemy, żeby ćwiczenia były przyjemne, to ważne jest także to, żebyśmy lubili formę, w której wykonujemy dane ćwiczenia. Taśmy i pasy do ćwiczeń mają ten plus, że są one bardzo otwarte na różnorodność. Poprzez taśmy TRX możemy ćwiczyć tak samo brzuch, jak i nogi, dzięki czemu będziemy mogli być pewni, że nasze ćwiczenia nam się nie znudzą przez rutynę. Poza jednak tym wszystkim taśmy są bardzo dobre, jeśli chodzi o prędkość, z jaką będą pojawiać się efekty, przez co wiele osób może poczuć dużo motywacji podczas ćwiczeń, patrząc na siebie w lustrze.