
Obecne czasy cechuje rozwój turystyki zarówno tej zagranicznej, jak i polskiej. Poza pięknymi terenami morskimi i górskimi, w naszym krajów powstaje wiele ośrodków, które zapewniają mnóstwo atrakcji na świeżym powietrzu. Jedną grupą takich placówek są parki dinozaurów. Pobyt w takim miejscu dostarczy niesamowitych wrażeń i wspomnień. Wiele osób chcąc w pełni wykorzystać chwile w takim miejscu, uwiecznia je na telefonach i aparatach – popularność tych urządzeń można zauważyć po częstości wyszukiwań fraz, takich jak np. „Dinozaury Łeba kamera”. Jakie są parki dinozaurów w Polsce i czym się charakteryzują?
Parki z dinozaurami – doskonały czas na spędzenie czasu wolnego
W pewnym wieku niemal każde dziecko mniej lub więcej zaczyna interesować się dinozaurami. W związku z powyższym w Polsce powstało wiele parków z dinozaurami bogatych w najróżniejsze okazy – jest ich około 20. Wizyta w takim miejscu to przyjemne spędzenie większej części dnia. Na taką wycieczkę warto ze sobą zabrać aparat bądź kamerę, co umożliwi uwiecznienie ulubionych okazów w swoim wyjątkowym punkcie widzenia.
Jakie są parki z dinozaurami w Polsce? Który warto odwiedzić?
Każdy park nieco różni się od siebie — jeden posiada wielki teren, inny większą liczbę dinozaurów, a kolejny zaś cechuje się ruchomymi okazami. Jak wiadomo, większość odwiedzających tego typu placówki odwiedzi maksymalnie 5 z nich. Dlatego też warto wiedzieć, czym się charakteryzują poszczególne z nich, co umożliwi wybranie tych najlepszych bądź najbardziej różniących się od siebie. Poniżej wyszczególnione zostało 7 ciekawych parków z dinozaurami z krótką notką na ich temat:
- Bałtycki Park Dinozaurów – znajduje się w województwie zachodniopomorskim. Posiada ścieżkę edukacyjną z dinozaurami, muzeum minerałów, plac zabaw, kolejkę oraz safari Wrzosowo ze zwierzętami.
- Zaurolandia – ulokowana jest w województwie zachodniopomorskim. Posiada w swojej ofercie ścieżkę z gadami morskimi, ścieżkę edukacyjną z dinozaurami, dodatkowe atrakcje dla dzieci oraz plac zabaw.
- Łeba Park – ma miejsce w województwie pomorskim. W tym miejscu można skorzystać ze ścieżki edukacyjnej, placu zabaw, tratw wodnych, pojazdów Flinstonów oraz z mini ZOO. W tym parku niektóre dinozaury wydają dźwięki.
- DinoPark Malbork – znajduje się w województwie pomorskim. Posiada ruszające się dinozaury, które wydają dźwięki. Jest to park, który można zwiedzać nocą, a w swojej ofercie posiada pokazy tresury dinozaurów, smoki, laserowy tor przeszkód, plac zabaw i mini ZOO.
- Mega Park – ulokowany jest w województwie kujawsko-pomorskim. Prócz dinozaurów posiada duże owady i zwierzęta morskie. Ponadto w swojej ofercie zawiera miasteczko westernowe, lunapark, krainy bajek oraz ZOO.
- JuraPark Krasiejów – ma miejsce w województwie opolskim. Zwiedzana z przewodnikiem ścieżka z dinozaurami posiada 1,5 km, na której można zaobserwować około 200 dinozaurów. Ponadto park ten posiada plac zabaw, prawdziwe wykopaliska, plażę oraz prehistoryczne oceanarium.
- DreamPark – Jest to miejsce w województwie śląskim, które posiada zarówno Park Dinozaurów, jak i Park Miniatur. Dinozaury potrafią ryczeć oraz machać ogonem. Ponadto miejsce to zawiera oceanarium prehistoryczne, wystawę krokodyli, wieżę, rowery wodne, plac zabaw i inne atrakcje dla dzieci.
Co warto wiedzieć podczas wyboru parku?
Największą liczbą dinozaurów w parku posiadają takie parki jak:
- JuraPark Krasiejów (około 200 sztuk),
- JuraPark Solec (około 100 sztuk),
- Dinozatorland (około 100 sztuk),
- Bałtowski Park Dinozaurów (około 100 sztuk)
Spośród wszystkich parków dinozaurów, dwa z nich można zwiedzać nocą. Są Nimi:
- Park Dinozaurów Ustroń,
- DinoPark Malbork.
Podczas wyboru parku warto zwrócić uwagę na to, czy posiada on w swojej ofercie ruchome okazy. Jest to ciekawa atrakcja, którą warto zobaczyć na własne oczy. Parkami posiadającymi ruchome dinozaury są:
- ŁebaPark,
- JuraPark Solec Kujawski,
- Park Dinozaurów Ustroń,
- Kream Park Ochaby,
- Dinozatorland,