W salonie optycznym zrealizujemy receptę na okulary korekcyjne. Optyk Bielsko pokaże kilka oprawek, po czym w wybranym modelu umieści soczewki korekcyjne o odpowiedniej mocy. Zadba również o właściwe dopasowanie oprawek (głównie zauszników) do kształtu twarzy i uszu danej osoby. Z oferty nowoczesnych salonów optycznych korzystają dziś jednak nie tylko osoby mające trudności z poprawnym widzeniem.

Badanie wzroku w salonie optycznym

Dziś badanie wzroku można wykonać nie tylko w gabinecie lekarza okulisty, ale również w salonie optycznym. Badanie wykonywane jest przy wykorzystaniu tradycyjnych metod, ale także wysokiej jakości sprzętu komputerowego. Wszystko to pozwala na precyzyjne określenie głębokości wady wzroku, a następnie dobranie właściwych okularów korekcyjnych.

Usługa ta cieszy się dużą popularnością, ponieważ stanowi ogromne ułatwienie dla pacjentów, którzy dotychczas musieli długo oczekiwać na wizytę u okulisty. Poza tym najczęściej optyk Bielsko (zobacz Opticoon optyk) nie pobiera opłaty za wykonanie badania, jeśli pacjent kupi w salonie okulary korekcyjne.

Optyk Bielsko – okulary do zadań specjalnych

Na zakup okularów często decydują się także osoby, które prowadzą niekorzystny dla zdrowia oczu tryb życia. Niekiedy wynika to z konieczności. Taką koniecznością może być całodzienna praca przy komputerze bądź wielogodzinne prowadzenie auta dostawczego.

W salonie optycznym możemy kupić okulary „zerówki”, które w żaden sposób nie wpływają na ostrość widzenia, ale poprawiają jego komfort, ponieważ są wyposażone w specjalne powłoki. Powłoki te mogą eliminować odblaski, podnosić przejrzystość soczewek, mogą też chronić przed promieniowaniem elektromagnetycznym emitowanym przez monitor, albo zmniejszać efekt parowania soczewek.

Modne okulary przeciwsłoneczne

Nowoczesne salony optyczne zwracają uwagę na trendy i wzbogacają asortyment o najmodniejsze w danym sezonie oprawki. Dzisiejsi klienci są wymagający, nie zależy im już wyłącznie na ochronie oczu przed szkodliwym promieniowaniem słonecznym, ale również na modnym wyglądzie. Okulary przeciwsłoneczne coraz częściej traktowane są jako gadżet dopełniający całości stylizacji. Coraz chętniej sięgamy również po markowe oprawki, których nabycie w Polsce stanowiło do niedawna sporą trudność.

Dziś Optyk Bielsko chętnie sprowadza do salonu markowe okulary. Wybiera zarówno ponadczasowe modele, które zawsze świetnie się sprzedają, jak i oprawki, które zyskały popularność stosunkowo niedawno. Jeżeli oprócz tego ma świetne podejście do klienta i potrafi odpowiednio doradzić, jego salon cieszy się uznaniem nawet najbardziej wymagających okularników.