ocieplenie poddasza pianką
ocieplenie poddasza pianką

ocieplenie poddasza pianką

Ocieplanie budynków pianką PUR to doskonały sposób na uzyskanie właściwych wyników. Nie tylko czas wykonania, ale także efekt końcowy są o wiele lepsze niż w przypadku wielu innych metod realizacji prac dociepleniowych.

Profesjonalne firmy, zajmujące się ocieplaniem poddaszy pianką PUR doskonale wiedzą, jak najlepiej wykonać prace. Ocieplenie pianką poddasza wymaga bowiem przede wszystkim posiadania odpowiedniego sprzętu. Nanoszona jest ona poprzez jej natryskiwanie na powierzchnie podlegające ocieplaniu. Dodatkowo, niezbędne jest doświadczenie w wykonywaniu takich prac, aby były one przeprowadzone dokładnie.

W pierwszej kolejności niezbędne jest odpowiednie przygotowanie powierzchni, na która ma być nanoszona pianka. W przeciwieństwie do wełny nie ma konieczności stosowania dodatkowych metod podtrzymywania produktu, co powoduje, że do prac można przystąpić o wiele szybciej. Pianka natryskiwana jest na podłoże z niewielkiej odległości. Należy ją nanosić równomiernymi warstwami. Natychmiast po naniesieniu zaczyna ona zwiększać swoją objętość, tym samym wypełniając wszelkie luki jak również trudno dostępne miejsca.

Nadmiar pianki w niedługim czasie po jej naniesieniu na powierzchnię może być odcinany. Po zastygnięciu bez problemu można ją dowolnie docinać i formować, aby można było pokryć jej warstwę płytami gk. Tak szybki sposób realizacji powoduje, że ocieplanie budynku przy pomocy pianki PUR przebiega o wiele szybciej. Przykładowo, biorąc pod uwagę wełnę, 2 osoby w ciągu trwającego 8 godzin dnia roboczego mogą wykonać około 50 metrów kwadratowych ocieplenia. Przy zastosowaniu pianki można dziennie zrealizować nawet 250 metrów kwadratowych ocieplenia.
Jeżeli wykonywaniem ocieplenia z pianki zajmuje się profesjonalna firma, na pewno zostanie one zrealizowane zgodnie z wszelkimi zasadami, co gwarantuje przede wszystkim bardzo dużą trwałość. Oszczędności na ogrzewaniu, jakie można przez te lata uzyskać, na pewno z nawiązką zwrócą koszt, jakie trzeba ponieść na wykonanie takiego ocieplenia. Ponieważ jednak z każdym rokiem zainteresowanie ocieplaniem domów pianką rośnie, nie ma się co dziwić temu, że usługi polegające na profesjonalnym ociepleniu wykonuje coraz więcej firm.