Klucze do domu, biura czy nawet altanki na działce to przedmioty o niewielkim rozmiarze. Od dziecka uczeni jesteśmy, by dbać o ich bezpieczeństwo i nie pozostawiać w przypadkowych miejscach. Ochronę kluczy wpaja się nieustannie, bo jest niezwykle ważna. Niestety nawet najbardziej uważny użytkownik miewa gorsze dni czy po prostu pecha. Bywa, że klucze się gubią. Co wtedy?

Zgubione klucze – co teraz?

Utrata kluczy to poważny problem. Nawet jeśli istnieje drugi komplet umożliwiający dostanie się do pomieszczenia, zawsze istnieje ryzyko, że klucze zostały skradzione, a złodziej może wiedzieć, co dane klucze otwierają. W przypadku takiego podejrzenia jedynym rozsądnym rozwiązaniem wydaje się być więc kosztowna wymiana wszystkich zamków.

Klucze mogły się również zwyczajnie zawieruszyć, zgubić, wypaść przepadkiem. Z oczywistych względów nie są opisane w sposób umożliwiający identyfikację właściciela czy też jego adresu. Jak ma postąpić osoba, która takie nieopisane klucze znalazła? Z braku innych alternatyw klucze odnoszone są do biur rzeczy znalezionych lub wieszane w jakimś widocznym miejscu. Istnieje niewielka szansa, że ich właściciel będzie próbował odtworzyć trasę, którą pokonywał i w ten sposób natknie się na nie.

Bezpieczne klucze.

Istnieje na rynku rozwiązanie umożliwiające prostą i jednocześnie bezpieczną identyfikację kluczy. Rozwiązaniem takim jest pakiet Bezpieczne Klucze firmy mySafety. Usługa polega na umieszczeniu przy kluczach specjalnej zawieszki wyposażonej w chip NFC. Brelok zawiera informacje kontaktowe centrum telefonicznego firmy mySafety oraz informację o ewentualnej nagrodzie. Klucze wyposażone w tę zawieszkę zostają oznaczone indywidualnym ID, które umożliwia firmie mySafety identyfikację ich właściciela. Znalazca kontaktuje się z centrum mySafety, a firma zajmuje się już całą resztą, organizuje transport kluczy, wypłaca ewentualną nagrodę i zwraca klucze właścicielowi.

W całym procesie najważniejsze jest zachowanie anonimowości właściciela kluczy, a przez to bezpieczeństwo jego mienia. Numer ID mówiący wiele firmie mySafety jest jednocześnie całkowicie pozbawiony znaczenia dla znalazcy. Firma mySafety zapewnia bezpieczeństwo naszym danym adresowym, a pozostałe strony tego zdarzenia nigdy się nie spotkają.

Rozwiązanie to jest nie tylko bardzo bezpiecznym sposobem na oznaczenie kluczy do mieszkania, ale również stosunkowo tanią alternatywą dla wizyty ślusarza czy wymiany wszystkich zamków.