Different plates on wood

Za każdym razem, gdy zachodzi potrzeba zakupienia prezentu na jakąś okazję, przychodzi stres związany z dobrym wyborem. Niezwykle trudno określić, co najbardziej spodobałoby się jubilatom. Wszystko jedno, czy są to urodziny jednej osoby, czy wspólne święto pary, np. w postaci rocznicy ślubu. W tym ostatnim przypadku niewątpliwie najlepszym upominkiem będzie coś, co ucieszy małżonków.

Czy zestaw porcelany może być dobrym prezentem na rocznicę ślubu?

Cechy dobrego prezentu to między innymi praktyczność, niepowtarzalność i pozytywne odczucia estetyczne. W przypadku kompletu nowoczesnej porcelany wszystkie te cechy są zachowane. Na dodatek prezent dla dwojga osób faktycznie powinien służyć zarówno jednemu małżonkowi, jak i drugiemu. W dalszym pożyciu na pewno będzie sporo okazji, aby użyć wyjątkowej porcelany i przy okazji powspominać to szczególne święto oraz osobę, która z tej okazji wręczyła taki elegancki prezent.

Każdy, komu podoba się ten pomysł na prezent, powinien szukać nowoczesnej porcelany w dobrych sklepach, takich jak Porcelana24. Zazwyczaj w tego rodzaju miejscach istnieje ogromny wybór nowoczesnych kompletów porcelanowych oraz pojedynczych oryginalnych naczyń i flakonów. Takie zróżnicowanie sprawia, że każdy może wybrać to, co go interesuje w rozsądnej cenie. Przy okazji zakupów warto też zaznajomić się z pozostałą ofertą w postaci sztućców, szkła oraz naczyń kuchennych. Przedmioty z tego asortymentu, zwłaszcza te uznanych marek, mogą być najlepszym prezentem na najróżniejsze okazje, nie tylko na rocznicę ślubu.

Porcelana na porcelanowe gody

Nowoczesna porcelana to najlepszy prezent na dwudziestą rocznicę ślubu. Zwyczajowo utarło się odpowiednio nazywać kolejne święta. Tak się składa, że te nazwy nawiązują do aktualnej trwałości związku. To dlatego pierwsza rocznica nazywa się papierowymi godami, a druga – bawełnianymi. Inaczej sprawa się ma z większym stażem. Dwadzieścia pięć lat to srebrne gody, a pięćdziesiąt – złote. O tym wie każdy, ale nie tak wiele osób pamięta, że dwadzieścia lat małżeństwa to gody porcelanowe.

Dlatego w przypadku dwudziestej rocznicy ślubu warto w ten sympatyczny sposób podkreślić rangę jubileuszu odpowiednim prezentem. To idealny moment na podarowanie nowoczesnego serwisu obiadowego lub kawowego. Porcelana może być ręcznie malowana albo gładka z dyskretnym, srebrnym lub złotym zdobieniem. Mile widziana jako prezent jest modna ostatnio porcelana kremowa o ciepłym, aksamitnym wyglądzie. Wybór zależy od preferencji obdarowanego małżeństwa i Twojego budżetu.