Jazda na rowerze może wydawać się nieco zniechęcająca, jeśli nie jeździsz regularnie, ale z niewielkim doświadczeniem i radą nowi kierowcy szybko poczują zadowolenie z jazdy rowerem. Oto kilka wskazówek, które pomogą Ci w udanym życiu na rowerze.

Pompuj opony do właściwego ciśnienia

Być może najprostszym aspektem konserwacji roweru jest pompowanie opon do właściwego ciśnienia. Jaka jest właściwa ilość ? To też jest proste – napisane jest na bocznej ścianie opon, wystarczy spojrzeć. Zauważysz, że produkcja opon ma zalecany zakres, a nie jedno ciśnienie bezwzględne. Dzięki temu możesz dostosować ciśnienie w oponach do warunków. Jeśli wybierasz się w miejsce, które może być wilgotno i ślisko, nie pompuj opon zbyt mocno. Jeśli jest sucho i chcesz jeździć jak najskuteczniej, napełnij je.

Ustaw wysokość siodełka i pozycję do jazdy w sam raz

Zbyt niskie siodełka utrudniają korzystanie z pełnego zakresu pedałowania i siły nóg; zbyt wysokie siodła powodują dodatkowy wysiłek i mogą prowadzić do kontuzji. Najlepiej jest ustawić wysokość siodełka, aby kolano było lekko zagięte, gdy stopa znajduje się na dole skoku pedału. Następnie odpowiednio ustaw swoją pozycję na rowerze. Jazda na rowerze nie powinna być bolesna, więc jeśli zauważysz, że zaczynasz odczuwać bóle kręgosłupa lub inne dolegliwości, zajrzyj do lokalnego sklepu rowerowego, aby sprawdzić, czy mogą pomóc w regulacji pozycji.

Ubierz się na warunki

Nie ma czegoś takiego jak zła pogoda, tylko niewłaściwe ubrania. Stare powiedzenie naprawdę się sprawdza w życiu. Pogoda może się szybko zmieniać, więc odkryj sztukę zakładania ubrań, aby szybko się ochłodzić lub rozgrzać. Przejazd rowerem, gdy jest zimno lub w upalne lato, może być nieco trudniejszy.