Elementy drobnicowe typu gwoździe, kołki, śruby, wkręty, nakrętki czy podkładki to przedmioty o niewielkich rozmiarach. Rodzi to spory problem związany z ich prawidłowym przechowywaniem. Elementy te lubią się gubić, co z kolei prowadzi do konieczności częstego uzupełniania zapasów. Jeśli chcesz tego uniknąć, powinieneś poznać niezawodne sposoby na sprawne uporządkowanie elementów drobnicowych. Zapraszamy do lektury dalszej części artykułu.

Domowe sposoby na uporządkowanie gwoździ i innych elementów drobnicowych

Najprostszym sposobem na uporządkowanie gwoździ oraz pozostałych elementów drobnicowych jest skorzystanie ze szklanych słoików bądź innych pustych pojemników po produktach spożywczych. Dobrze sprawdzają się w tym metalowe i plastikowe opakowania np. po słodyczach czy bakaliach. W ostateczności możesz użyć do tego także niewielkich kartonów z papieru, jednak w tym przypadku dużym problemem może okazać się ich niska trwałość. Wykorzystanie używanych wcześniej pojemników to świetny sposób na podarowanie im „drugiego życia”, co jest bardzo ekologicznym rozwiązaniem. Wyklucza również konieczność wydawania dodatkowych pieniędzy na wyposażenie warsztatu.

Organizery narzędziowe – profesjonalne pojemniki dla domowych majsterkowiczów

Jeżeli należysz do majsterkowiczów ceniących sobie najwyższy komfort przechowywania i zależy Ci na profesjonalnym wyposażeniu swojego warsztatu, postaw na wysokiej jakości organizery narzędziowe Kistenberg. To pojemniki wykonane z mieszanki bardzo wytrzymałych polimerów, co gwarantuje znakomitą ochronę przechowywanych wewnątrz elementów. Zwykły słoik czy metalowe opakowanie nie jest w stanie zapewnić tak dobrej ochrony przed uszkodzeniami, jak profesjonalny organizer. Jest to niezwykle istotne, jeśli dbasz o trwałość posiadanych przez siebie akcesoriów. Duża liczba przegród i dodatkowych kubeczków ułatwia segregację oraz dostęp do przechowywanych przedmiotów. Wszystko to sprawia, że korzystanie z organizerów jest dużo wygodniejsze od szklanych słoików i innych opakowań.

Pojemniki warsztatowe i kubeczki drobnicowe

Uzupełnieniem dla organizerów są oddzielne pojemniki i kubeczki drobnicowe, dostępne m.in. w sklepie internetowym z produktami marki Kistenberg. Z powodzeniem możesz przechowywać w nich nie tylko elementy drobnicowe, ale także większe przedmioty wykorzystywane w warsztacie. Mowa tu m.in. o przyrządach mierniczych (poziomica, miarka zwijana, drewniana calówka, centymetr krawiecki) czy innych akcesoriach niezbędnych w trakcie wykonywania prac remontowo-naprawczych w domu i ogrodzie. Pojemniki dostępne są w wielu rozmiarach, dzięki czemu bez problemów dopasujesz je do ilości posiadanych akcesoriów. Wybrane modele można zawiesić na listwie montażowej lub przeznaczonej do tego tablicy warsztatowej. Dodatkową zaletą kubeczków drobnicowych jest możliwość tworzenia całych zestawów do przechowywania wielu elementów jednocześnie.