angielski-dla-dzieci-wroclaw

Język obcy, jego znajomość nie jest tylko fanaberią. Znajomość języka może mieć w znacznym stopniu wpływ na nasze życie, na przyszłość dzieci. Umiejętność porozumiewania się przynajmniej jednym językiem staje się już pomału standardem. Ale lepiej znać przynajmniej jeden język niż nie znać go wcale. W naszym kraju nie jest różowo jeżeli chodzi o znajomość języków obcych. Do posiadania umiejętności posługiwania się w języku angielskim, czy innym języku obcym deklaruje nieco ponad 55% dorosłego społeczeństwa, co raczej nie jest powalającym wynikiem. Przyczyną takiego stanu jest zazwyczaj zaniedbanie poczynione w latach młodości. Jeszcze kilkadziesiąt lat temu w czasach tzw. komuny w szkołach uczono przede wszystkim języka rosyjskiego, rzadziej angielskiego czy francuskiego, do których nie przykładano wagi. To sprawiło, że tak wielu dorosłych Polaków nie zna języków. Warto więc zadbać o przyszłość naszych pociech i zapewnić im angielski dla dzieci.

Dlaczego angielski dla dzieci?

Można sobie zadać pytanie, dlaczego akurat angielski dla dzieci, a nie niemiecki, hiszpański, czy też chiński? Przecież to Niemcy są naszym największym i najbardziej rozwiniętym gospodarczo sąsiadem, a hiszpański i chiński to najbardziej rozpowszechnione języki na świecie. Jak wyjaśnia członek kadry nauczycielskiej ze szkoły oferującej angielski dla dzieci Wrocław, jest to najbardziej uniwersalny język na świecie. Posługuje się nim przeszło 1,5 miliarda osób, mimo, że jako język rodzimy wskazuje język angielski około 390 milionów ludzi. Jest to język uznany jako międzynarodowy, używany w nauce, sztuce, polityce oraz każdej liczącej się dziedzinie naszego życia. Znajomość języka angielskiego może otworzyć drzwi do każdej liczącej się szkoły i uczelni, może to być przepustka do ciekawej pracy, czy też znajomości, a nawet przyjaźni. Znajomość angielskiego nie przejawia się dopiero przed podjęciem nauczania na uczelni, czy rozmową kwalifikacyjną do pracy. Nauka angielskiego pozwala na poszerzenie horyzontów. Przecież te lekcje to nie tylko nauka słówek , wyrażeń, gramatyki ale również poznawanie kultury, historii, tradycji. Podczas zajęć kilkulatki uczą się rymowanek, piosenek, które są częścią właśnie kultury angielskiej.

angielski-dla-dzieci-wroclaw

Chcesz, by Twoje dziecko czerpało radość z nauki języka? Zapisz je na angielski dla dzieci we Wrocławiu

Angielski dla dzieci – łatwy dostęp do wiedzy

Obecny świat jest oparty na dostępie do sieci. Również nasze dzieci czerpią ogromną wiedzę z tego medium. Nie można zapominać, że ogromna większość informacji znajdujących się w sieci są przekazywane w języku angielskim. Specjaliści zakładają, że jest to nawet 80% wszystkich informacji, które można znaleźć w Internecie. Większość z tych informacji nie zostanie nigdy przetłumaczona na język polski, a jak wskazuje pracownik jednej ze szkół oferującej angielski dla dzieci we Wrocławiu, internetowe tłumacze nie są doskonałe i często przekaz jest przez nich fałszowany. Tak naprawdę pełny dostęp do wiedzy znajdującej się w sieci daje tylko znajomość angielskiego. Nie można zapominać, że w sieci nie znajdują się wyłącznie informacje, ale również filmy, piosenki, audiobooki, czy też ebooki, które najczęściej są umieszczane w oryginale, co w praktyce oznacza, że są po angielsku. Znajomość angielskiego pozwoli dzieciom zapoznać się z tymi utworami, bez konieczność oczekiwania na przetłumaczenie.

Angielski dla dzieci – od kiedy rozpocząć naukę?

Prawie wszyscy naukowcy są zgodni. Umysł dziecka jest najbardziej chłonny w pierwszych trzech latach życia dziecka. Wysoką przyswajalność wiedzy zachowuje mniej więcej do dziesiątego roku życia. Jest to doskonały czas na to, by angielski stał się dla dziecka częścią życia. Wiele rodziców obawia się jednak, że posyłanie dziecka na zajęcia angielskiego we wczesnym dzieciństwie, sprawi, iż dziecko będzie miało problem z przyswojeniem języka polskiego, mieszając oba języki. Jednak jak można przeczytać w wielu naukowych pracach i co potwierdza lektor ze szkoły językowej prowadzącej angielski dla dzieci we Wrocławiu, dzieci nie mają problemu by uczyć się dwóch języków jednocześnie. Dziecko uczy się spontanicznie, a wprowadzenie nauki języka dla najmłodszych dzieci sprawia, że ma ono o wiele lepsze warunki do swojego rozwoju intelektualnego oraz psychicznego.