Każdy przedsiębiorca prędzej czy później staje przed koniecznością zakupu samochodu. O ile dla firmy z dużym stażem nie jest to jakiś wielki problem, o tyle początkujący biznesmeni zaczynają zachodzić w głowę – skąd wziąć na to wszystko pieniądze. Tymczasem okazuje się, że istnieje rozwiązanie, dzięki któremu zakupy nie są zbyt kosztowne, a jednocześnie przynoszą pewne ulgi podatkowe.

Koszty leasingu samochodu osobowego wcale nie muszą być wysokie. Warto zaznaczyć, że przedsiębiorca może kupić auto nowe lub używane, w zależności od potrzeb i możliwości finansowych. Płatność rozłożona jest na dogodne raty, więc nie jest to duże obciążenie dla budżetu przedsiębiorstwa. Co ważne, taki zakup nie obciąża zdolności kredytowej danej firmy. Korzyści jest jednak znacznie więcej. To istotnie zwiększa prestiż danego przedsiębiorstwa. Wybór odpowiedniego samochodu reprezentacyjnego jest bardzo ważny. Na jego podstawie firmę będzie oceniać potencjalny klient lub partner biznesowy. Auto powinno być nowe lub w miarę nowe, zadbane, dobrej i szanowanej marki. Świadczy to nie tylko o znajomości branży motoryzacyjnej i dobrym guście, ale również o wielu cechach pożądanych u biznesmena: dbałość o szczegóły, sumienność, odpowiedzialne zarządzanie finansami, które przynosi sukcesy.

Tak naprawdę każda firma może pozwolić sobie na leasing samochodów osobowych. Zarówno nowe przedsiębiorstwo, jak i to z większym stażem, może taki zakup oraz eksploatację wrzucać sobie w koszty. To umożliwia zbilansowanie comiesięcznych wydatków. Leasing zapewnia również elastyczność. Przedsiębiorstwo może wykupić auto po zakończeniu umowy za niewielki ułamek jego wartości. Może również pozostawić samochód w rękach leasingodawcy i wybrać nowszy model, decydując się na kolejny leasing. To nie generuje dodatkowych kosztów, związanych z częstszą wymianą części lub innymi opłatami eksploatacyjnymi.

Jak wiemy – firmy nie opierają się jedynie na autach osobowych. Zdarza się, że do codziennego funkcjonowania potrzeba większego pojazdu, którym można coś przewieźć. Tu z pomocą przychodzi leasing samochodów dostawczych dla nowych firm oraz tych z większym stażem. W ten wygodny sposób, można zapewnić swojemu przedsiębiorstwu cenne narzędzie pracy. Zamiast wypożyczać pojazd, można mieć firmowy, na własny użytek. To niezwykle istotne, jeśli firma oferuje dostawę lub zajmuje się zaopatrzeniem.

Jeśli jesteś zainteresowany leasingiem, koniecznie umów się na spotkanie z przedstawicielem firmy CLS. On z chęcią przygotuje ofertę, dopasowaną do potrzeb i możliwości Twojego przedsiębiorstwa.