Melasma, zwana zamiennie ostudą, to dosyć popularne, nieestetyczne, płaskie przebarwienia skórne o brązowym kolorze, które najczęściej pojawiają się na twarzy i dłoniach kobiet po 30. roku życia. Ostuda często zwraca uwagę otoczenia i jest przyczyną kompleksów. Jak zniwelować te niechciane zmiany na skórze? Medycyna estetyczna oferuje skuteczne zabiegi, dzięki którym możemy pozbyć się tego typu niedoskonałości.

Zdaniem ekspertów z warszawskiej Kliniki Miracki laserowe usuwanie melasmy, to jeden z najlepszych zabiegów, jakim możemy się poddać walcząc z melasmą. Jakie są zalety laseroterapii PicoSure i jak wygląda sam zabieg?

Laserowe usuwanie melasmy a przyczyny defektu skórnego

Do głównych przyczyn melasmy należą zaburzenia hormonalne – związane z ciążą, doustną antykoncepcją hormonalną, schorzeniami tarczycy lub menopauzą. Ostuda pojawia się też u osób, które przesadzają z opalaniem – nadmierna ekspozycja na promienie słoneczne sprzyja powstawaniu niepożądanych, ciemnych przebarwień, spowodowanych nadprodukcją lub nierównomierną dystrybucją melaniny (brunatnego barwnika skóry). Jakie korzyści niesie ze sobą laseroterapia PicoSure i jak przebiega laserowe usuwanie melasmy?

Laseroterapia PicoSure – poznaj wyjątkowe działanie urządzenia

PicoSure to zaawansowany laser medyczny nowej ery, który gwarantuje maksymalne bezpieczeństwo podczas zabiegu i fantastyczne efekty, w postaci pięknej skóry o wyrównanym kolorycie – bez ostudy. Ultrakrótki impuls laserowy uniemożliwia przegrzanie skóry i skraca czas trwania zabiegu (lasery pikosekundowe, jako jedyne urządzenia na rynku nie podnoszą temperatury skóry podczas swojej pracy). Pod wpływem impulsów laserowych, niechciane zmiany barwnikowe ulegają totalnej destrukcji. To niezwykle precyzyjne urządzenie o uniwersalnym zastosowaniu, które nie tylko usuwa melasmę, ale też redukuje zmarszczki, blizny, niechciane tatuaże, czy nieudany makijaż permanentny, przywracając pacjentkom atrakcyjny wygląd. Warto wspomnieć, że technologia pikosekundowa wykorzystywana jest tylko w renomowanych klinikach medycyny estetycznej.

Jak wygląda zabieg laserowego usuwania melasmy?

Procedurę zabiegową poprzedza spotkanie z lekarzem, podczas którego omawiane są czynniki wykluczające, oczekiwania pacjentki i przebieg zabiegu oraz potencjalne efekty. Jak przygotować się do laseroterapii pikosekundowej? Pacjentka nie może mieć świeżo opalonej skóry, stosować leków i ziół fotouczulających ani peelingów chemicznych, na kilka tygodni przed zabiegiem. Przeciwwskazaniem zdrowotnym do skorzystania z dobroczynnego działania lasera PicoSure jest ciąża, aktywne infekcje w obszarze zabiegowym i nowotwory skóry.

Jak wygląda laseroterapia? Doświadczony lekarz specjalista dobiera optymalne parametry urządzenia, a następnie naświetla melasmę pikosekundową wiązką lasera, która ma bardzo krótki kontakt ze skórą. Specjalny system chłodzący, niweluje ewentualne doznania bólowe. Czas trwania zabiegu zależy od wielkości przebarwienia. Liczba sesji ustalana jest indywidualnie. Warto wspomnieć, że laserowe usuwanie melasmy nie wymaga rekonwalescencji – pacjentka może jeszcze tego samego dnia wrócić do normalnego trybu życia. Jeśli chodzi o zalecenia pozabiegowe, niewskazane jest eksponowanie miejsca poddanego działaniu lasera na słońce. Należy też unikać silnych peelingów i otarć.

Podsumowując, laserowa likwidacja przebarwień z wykorzystaniem innowacyjnej technologii pikosekundowej, to gwarancja pięknej skóry bez melasmy. Co więcej, zabiegi z użyciem lasera PicoSure nie pozostawiają żadnych blizn ani nie wymagają okresu rekonwalescencji, co jest bardzo komfortowe dla kobiety.

Masz kompleksy z powodu szpecącej twarz lub dłonie ostudy i rozważasz poddanie się usuwaniu melasmy metodą laserową? Więcej przydatnych informacji na temat możliwości, jakie oferuje technologia pikosekundowa, procedury zabiegowej oraz potencjalnych efektów, znajdziesz na stronie internetowej: https://klinikamiracki.pl/