Coraz więcej Polaków pracuje za granicą, ale myśli o tym, aby kredyt zaciągnąć w Polsce. Wśród tych zobowiązań najpopularniejsze są takie produkty jak kredyt gotówkowy, ale i hipoteczny. Chcąc otrzymać taki kredyt należy przygotować się na mnóstwo formalności. Nie jest bowiem łatwo zarabiając w innej walucie, starać się o kredyt w Polsce. Co więc trzeba zrobić, by dostać kredyt mimo zagranicznych zarobków?

Kredyt w Polsce a praca za granicą – czy to możliwe?

Otrzymanie kredytu w Polsce, mając zagraniczne dochody, jest bardzo trudne, ale nie niemożliwe. Za taki stan rzeczy odpowiedzialna jest rekomendacja S, która ogranicza bankom możliwość udzielania kredytów osobom zarabiającym w obcych walutach. Ograniczenie to na szczęście nie dotyczy wszystkich walut. Poza złotówkami, ubiegać się można o kredyt w euro czy funtach. Problemy będą miały natomiast osoby, które pracują w Norwegii, Szwecji, Danii, Islandii, Szwajcarii, Czechach czy na Węgrzech i chcą starać się o kredyt hipoteczny.

Gdzie szukać kredytu gotówkowego przy zagranicznych dochodach?

Nie wszystkie banki przychylnym okiem spoglądają na osoby, które zarabiają za granicą, a chcą wziąć pożyczkę w Polsce. Warto więc uważnie śledzić oferty w różnych instytucjach finansowych i porównywać je pod względem swoich potrzeb. Warto korzystać ze specjalnych narzędzi, które pozwolą na przeanalizowanie pożyczek. Kredyt gotówkowy szybciej dopasujesz dzięki porównywarce na hotmoney.pl, gdzie dostępne są oferty różnych banków.

Warunki uzyskania kredytu gotówkowego

Aby ubiegać się o kredyt gotówkowy mając dochody w obcej walucie, należy spełnić szereg warunków. Przede wszystkim niezbędne będzie przedstawienie konkretnych dokumentów. Wśród nich znajduje się umowa o pracę za granicą lub kontrakt. Należy pamiętać, że wszystkie dokumenty muszą zostać przetłumaczone przez tłumacza przysięgłego. Wymagany jest przy tym konkretny okres zatrudnienia u pracodawcy, który wynosi co najmniej pół roku. Osoba starająca się o kredyt musi przedstawić również zaświadczenie o dochodach. Nie mogą one jednak pochodzić z prowadzonej działalności gospodarczej. Niezbędne jest także przedstawienie wykazu wpłat na konto bankowe, z reguły dotyczy on okresu 6 ostatnich miesięcy. Banki sprawdzą także historię kredytową potencjalnego klienta. W tym celu pomocne będzie przedstawienie raportu z Biura Informacji Kredytowej w danym państwie.

Kredyt gotówkowy za granicą

Może się okazać, że łatwiejsze będzie zaciągnięcie kredytu gotówkowego za granicą. Z reguły nie dotyczy on wielkich kwot, jak ma to miejsce w przypadku kredytu hipotecznego. Warto więc rozważyć pożyczkę w walucie, w której się zarabia. Dzięki temu można liczyć na korzystne warunki oferty. Dobrą alternatywą dla kredytu gotówkowego jest karta kredytowa, o jaką można starać się mieszkając w danym kraju.