kosmetyki-naturalne

Wykorzystywane w codziennej pielęgnacji produkty kosmetyczne mają poprawiać naszą urodę i zatrzymać negatywne skutki upływu czasu. Dobroczynne działanie kosmetyków wzmocnią roślinne ekstrakty i składniki mineralne. Nie znajdziemy ich jednak w produktach konwencjonalnych, których skład nierzadko odbiega od naszych oczekiwań. Dlatego warto sięgnąć po kosmetyki naturalne.

Kosmetyki naturalne o sprawdzonym składzie

Kosmetyki naturalne wyróżnia wyjątkowy skład oparty o certyfikowane organiczne składniki. Oznacza to, iż instytucja certyfikująca potwierdziła, że dany produkt spełnia określone kryteria. Mogą to być normy dotyczące zarówno procesu produkcji, jak i ilości naturalnych komponentów w kosmetyku. Coraz bardziej świadomi konsumenci poszukują kosmetyków inspirowanych naturą. Unikają szkodliwych dodatków typu: wypełniacze, sztuczne zapachy, parabeny, czy silikony. Zanieczyszczenia środowiska i troska o własne zdrowie motywuje nas do poszukiwania źródła piękna w świecie przyrody. Odwiedzając sklep z naturalnymi kosmetykami, wybieramy produkty, które są łagodne dla skóry, nie zapychają porów oraz zdecydowanie rzadziej wywołują reakcje alergiczne niż tradycyjne środki pielęgnacyjne. Co ważne, skuteczność naturalnych produktów jest bardzo wysoka, ponieważ zawierają dużą ilość składników aktywnych, które czynią skórę jędrną oraz elastyczną.

Dobry sklep z naturalnymi kosmetykami

Zarówno stacjonarne drogerie jak i sklepy internetowe oferują liczne produkty zakwalifikowane jako kosmetyki naturalne. Należy jednak zachować ostrożność i zawsze sprawdzać informacje dotyczące ich składu. Nie zawsze etykieta bio, czy kosmetyk ekologiczny odzwierciedla rzeczywisty stan. Wielu producentów używa tej nazwy jedynie po to, by przyciągnąć klientów. Sklep z naturalnymi kosmetykami Uniquecos.pl oferuje certyfikowane produkty o starannie dobranych komponentach. Oferta obejmuje kosmetyki naturalne oraz organiczne takich znanych marek, jak Arbū, „Naturgeist” Hagina Cosmetics, czy Albatros. Część kosmetyków opiera się na działaniu minerałów bądź soli morskich pochodzących z Morza Martwego. W innych zastosowano odżywcze właściwości olejków i wyciągów roślinnych. Jednym z bardziej ekskluzywnych dodatków jest woda różana, będąca sekretem piękna marki Arbū. Wytwarzając organiczny bułgarski olej Rosa Damascena, pozyskuje się wodę różaną, będącą niezwykle wartościowym składnikiem, wykorzystywanym m.in. przy produkcji toniku do twarzy.

Tonik do twarzy z wodą różaną – unikalny skład i piękny zapach

Wyjątkowe połączenie organicznej wody różanej z ekstraktem z aloesu sprawia, że tonik do twarzy z wodą różaną firmy Arbū zachwyca swoim działaniem. Kosmetyk oczyszcza, odświeża i koi skórę. Cera staje się miękka, delikatnie nawilżona oraz pełna blasku. Oprócz tego, że skóra stanie się jędrniejsza, tonik reguluje także poziom wydzielanego sebum oraz pomaga utrzymać prawidłowe pH. Co więcej, skutecznie likwiduje zaczerwienienia, wzmacnia komórki oraz zwęża pory. Tonik do twarzy z wodą różaną to w pełni naturalny kosmetyk przeznaczony dla każdego rodzaju skóry.