Długie miesiące szukaliśmy z rodziną nietypowego sposobu spędzenia urlopu. Wiele czytaliśmy o przyczepach kempingowych, właśnie dlatego sami zapragnęliśmy sprawdzić tę formę podróżowania.

Koszt najmu samego kempingu to właściwie nie duża zważając na wygodę podróżowania i oszczędzone na noclegach Najlepiej zwrócić uwagę na pojazdy znanej marki jak np. przyczepy kempingowe Tabbert. Firma Tabbert ma w swojej ofercie różne kempingi, od naprawdę niewielkich przez średnie, po te wielkie i przepastne. Oprócz tego umeblowanie i akcesoria kempingowe w takiej przyczepie są teraz ogromnie ekskluzywne. Bez problemu możemy spotkać w takich przyczepach czasami niezwykle wygodne, olbrzymie łóżka oraz wysokiej jakości osprzęt kuchenny

Wakacje w przyczepie spędziliśmy na polu kempingowym w środkowej Francji. Urlop tam był tanie w przyrównaniu do ofert, hoteli w tej destynacji. Spotkaliśmy tam wielu sympatycznych ludzi, zakochanych urlopowania. Można było zapożyczyć od nich naprawdę dużo informacji nt. ukrytych miejsc i zabytków, o których to nie przywołują wakacyjne przewodniki. Dodatkowo zupełna mobilność a także poczucie niezależności, jakie gwarantował nam własny dom na kółkach jest przeżyciem znakomitym.

Przed urlopem musimy jeszcze niezmiernie szczegółowo skontrolować stan techniczny naszego auta, które ciągnąć będzie przyczepę. No chyba, że zamiast przyczepy postawimy na domki holenderskie. Pakując ekwipunki do kempingu, bez wątpienia warto rozlokować je w niej w miarę możliwości równomiernie. Absolutnie przed rozpoczęciem podróży do wybranej lokalizacji musimy skontrolować, w jakim punkcie dokładnie będziemy mieli możliwość parkować przez dłużej razem z własnym lokum na kołach. Nie na wszystkich polach bowiem mamy taką możliwość.