Wyprawienie urodzin dla małego dziecka jest wbrew pozorom bardzo trudnym przedsięwzięciem. Warto wszystko wcześniej zaplanować, lecz nie łudźmy się, że na imprezie pełnej maluszków wszystko pójdzie zgodnie z naszymi oczekiwaniami. Możemy być prawie pewni, że czekają nas niemałe niespodzianki.

Kogo zaprosić?

Lista gości zależy w dużej mierze od wieku naszego dziecka. Jeśli dziecko jest malutkie i jeszcze nie posiada kolegów i koleżanek z przedszkola, szkoły czy podwórka, możemy zaprosić głównie dorosłe osoby z rodziny (oczywiście wraz z dziećmi). Dzięki temu nasz maluszek będzie miał okazję zawrzeć nowe znajomości i znaleźć przyjaciół, być może nawet na wiele kolejnych lat. Jeśli natomiast nasze dziecko chodzi już do przedszkola czy do szkoły, to zdecydowanie skupmy się na tym, aby zaprosić przede wszystkim jego przyjaciół. Zacieśnimy wówczas kontakty naszej pociechy i sprawimy, że urodziny będą świetną okazją do lepszego poznania się z kolegami i koleżankami.

Menu dla dzieci

Warto pamiętać, aby jadłospis na urodzinach naszego dziecka nie był zbyt wyszukany. Potrawy powinny być proste i nadawać się do zjedzenia w ruchu. Dzieci bowiem niezbyt przepadają za wielogodzinnym siedzeniem przy stole i spożywaniem posiłków. Powinny to być więc proste przekąski, ale jednocześnie takie, które zachęcą dzieci do jedzenia. Przygotujmy więc kolorowe babeczki, żelki, ciasteczka. Dla dorosłych obecnych na urodzinowym przyjęciu możemy zorganizować odrębne, bardziej wyszukane menu. Pamiętajmy także, że najlepiej podawać maluchom posiłki na plastikowej bądź papierowej zastawie. Dzięki temu unikniemy ewentualnego stłuczenia talerza czy szklanki, co mogłoby być niebezpieczne dla dzieci.

Atrakcje dla dzieci

Podczas przyjęcia urodzinowego dla dziecka musimy pamiętać, aby zorganizować liczne atrakcje dla maluchów. Nie możemy dopuścić do tego, aby dzieciaki nudziły się i same musiały organizować sobie czas. Wówczas z pewnością nie będą się dobrze bawić, a co gorsze – mogą zacząć rozrabiać, marudzić i być niegrzeczne. Dlatego też warto zastanowić się nad wynajęciem osoby, która pomoże nam w urządzeniu przyjęcia urodzinowego. Taką osobą może być animator zabaw dla dzieci. Zorganizuje on maluchom różnorodne zabawy i atrakcje – na tym głównie polega jego praca Animator przygotuje dla naszych dzieci gry i łamigłówki, a dodatkowo zapewni ciekawe akcesoria, które zachęcą je do zabawy.