Zakupienie oświetlenia może być trudnym zadaniem, nawet jeśli chodzi o osoby, które już kupiły w życiu niejedne lampy kryształowe. Dzisiaj dostępna ilość opcji do wyboru może być oszałamiająca, a przecież wszyscy chcemy uzyskać wystrój w przestrzeni zgodny z założeniami.

Właśnie dlatego może być Ci nieco łatwiej podczas takich zakupów, dzięki przewodnikowi krok po kroku, jak kupować lampy kryształowe. Oto kilka podstawowych wskazówek dotyczących dekorowania domy takim żyrandolem.

Zakup lamp kryształowych – od czego zacząć?

Warto zacząć od pomyślenia dogłębnego o projekcie pokoju, w którym zamierzasz powiesić lampy kryształowe. Możesz też przejrzeć kilka artykułów o popularnych lampach kryształowych, które są dzisiaj modne, lub przejrzeć inspiracje w sieci.

Jak wybrać lampy kryształowe?

Wybierz taką, która odpowiada rozmiarowi pokoju. Jeśli zainstalujesz projekt, który jest zbyt duży dla danej przestrzeni, może wydawać się przytłaczający. Zbyt małe lampy kryształowe mogą być rozczarowujące. To jeden z tych elementów, w których proporcje mają kluczowe znaczenie. Zawsze też możesz skorzystać z internetowego kalkulatora, który ułatwi Ci wyliczenie odpowiednich. Najważniejsze oczywiście, by efekt końcowy był zgodny z oczekiwaniami, Twoimi i innych domowników.

Lokalizacja lampy kryształowej w domu

Jeśli chcesz naprawdę ciekawego efektu – umieść żyrandol w nieoczekiwanej lokalizacji Chociaż żyrandole doskonale prezentują się w klasycznych wnętrzach – w jadalniach, czy sypialniach – będzie to, coś świeżego i pomysłowego, gdy ktoś zawiesi takie lampy kryształowe w nietradycyjnej przestrzeni. Czy masz pokój, który wymaga przyciągającego wzrok wystroju? Być może Twoja kuchnia wymaga dodatkowego oświetlenia, a żyrandol może załatwić sprawę? Nawet pokój dziecięcy może na tym skorzystać! Przesuwaj granice tam, gdzie powiesisz swoje kryształowe żyrandole.

Poza tym, jeśli chcesz lampy kryształowej, która naprawdę przyciąga wzrok, nie szukaj w nowych sklepach, ale poszperaj na pchlich targach i wyprzedażach z antykami.