torebki-do-pracyWiększość swojego życia pracujemy i niezależnie od jej specyfiki, czy stanowiska pragniemy wyglądać elegancko. A więc torby do firmy są zobowiązane spełniać trochę wymagań: winny być szykowne, dopasowane do etykiety i do tego charakteryzować się wyjątkową wytrzymałością. Potrzebujesz zatem stylowej torby, w miarę wielofunkcyjnej, ażeby nie musieć przepakowywać się co chwilę oraz dobrze wykonanej by służyła przynajmniej 2 sezony.

By nabyć dobrą torebkę powinnaś pomyśleć praktycznie. Niezaprzeczalnie, najważniejszy jest fason, więc obserwując torebki skup się wpierw na kolorycie torby i jej formatach, ale miej na względzie także komfort noszenia. Skup uwagę przede wszystkim na:
• Półfabrykat, z którego jest stworzona. Najlepiej sprawiają się torby wykonane ze skóry licowej.
• Wykonanie i wykończenie. Odkryj staranność przeszyć, połączeń a ponad to jeszcze paska do noszenia.
• Liczebność przegródek lub kieszonek na zatrzask lub zamek. Markowe torby nie zawsze takie mają, a to dzięki ich zastosowaniu możesz zachować nienaganny porządek oraz wszystko szybko odnaleźć.
• Wymiar i kształty. Pomyśl, czy na pewno potrzebujesz torebki do pracy, w której pomieści się format A4 lub laptop oraz czy w pracy masz miejsce do schowania sporej torebki.
• Komfort użytkowania. Jak w poprzednim przypadku weź pod uwagę miejsca, w których będziesz bywać. Pamiętaj, markowe torebki nie zawsze są przydatne, a obrazek wystylizowanej dziewczyny w tramwaju, która usiłuje utrzymać w ręce własną niesamowitą, elegancką torbę oraz równocześnie nie stracić równowagi, jest absurdalny. W takowych ekstremalnych warunkach lepiej sprawdzi się szykowna torba zawieszona na ramieniu.

Przyjęło się, że torebki do pracy powinny być w stonowanych kolorytach. Chociażby eleganckie torebki Monnari w odcieniach brązu i rzecz jasna czarne, to propozycje, które pasują do niejednego dress-code’u. Ale czy rzeczywiście jest to jedyna alternatywa? Obejrzyj swoje ubrania a dalej przemyśl, czy mogłabyś wprowadzić tu kolejny odcień? Bo przecież pomiędzy tradycyjna czernią a świetlistymi cekinami czy purpurą jest cała paleta pięknych i modnych odcieni. Może delikatny róż, lub ciemna szarość? Lub jeszcze śmielej, skórzana elegancka torba w kolorze kobiecej czerwieni albo pomarańczowym? Jeśli tylko będzie gładka, bez wielokolorowych szablonów oraz przeszyć, nikt nie zarzuci nam zbędnej fantazji. Istotne, ażeby jej wykonanie i styl był klasyczny, a stonowane ubranie stanowiło odpowiednie tło.