kobieta-z-dzieckiem

Mając małe dziecko, dla własnej wygody warto jest się zaopatrzyć w różnego rodzaju akcesoria, które znacznie nam pomogą w opiece nad nim. Jednymi z najważniejszych są bez wątpienia różnego rodzaju akcesoria do karmienia. Są one bardzo przydatne zarówno podczas karmienia dziecka piersią, jak i podczas stosowania mleka modyfikowanego. Jakiego rodzaju akcesoria są szczególnie chętnie wybierane przez matki?

Laktatory

Każdy rodzic wie, że niemowlaki najlepiej, jeżeli są karmione piersią. W mleku matki znajduje się bowiem najwięcej składników, które są niezbędne do prawidłowego rozwoju dziecka. W większości przypadków dziecko spożywa pokarm bezpośrednio z piersi, jednak czasami nie ma takiej możliwości i warto jest zapewnić sobie możliwość wcześniejszego odprowadzenia mleka i podaniu go dziecku później, z butelki.

Do odciągnięcia mleka z piersi niezbędne jest jednak posiadanie laktatora. Najłatwiej będzie nam odprowadzić mleko z użyciem laktatora elektrycznego. Takie urządzenia są bardzo proste w użyciu i dodatkowo dają nam możliwość odciągnięcia nieco większej ilości pokarmu, niż laktatory ręczne.

Biustonosze i poduszki do karmienia

Mając przed sobą poród, a później opiekę nad małym bobasem, żeby ułatwić sobie jego codzienne karmienie, warto jest również kupić odpowiednie biustonosze i poduszkę do karmienia. Dzięki nim karmienie będzie po prostu znacznie wygodniejsze. Łatwiej będzie wygodnie ułożyć dziecko i czynność ta nie będzie się wiązała z tak dużym obciążeniem dla kręgosłupa. Dobrze dobrana poduszka do karmienia zwiększy również komfort samego dziecka. Są one więc zdecydowanie jednymi z najważniejszych akcesoriów do karmienia niemowlaków.

Butelki i termosy na pokarm dla dziecka

W przypadku nieco starszych dzieci lub jeśli nie ma się możliwości karmienia niemowlaka piersią przez cały czas, ważnym elementem wyposażenia będą także butelki do karmienia.

Jak tłumaczy nasz rozmówca, doradca klientów ze sklepu z akcesoriami dla dzieci i rodziców Forkids w Krakowie: Butelki do karmienia można stosować zarówno do karmienia dziecka mlekiem modyfikowanym, jak i do karmienia mlekiem, które wcześniej zostało odciągnięte z piersi. W naszym sklepie oferujemy bardzo dużo rodzajów buteleczek do karmienia niemowlaków i małych dzieci, które różnią się między sobą nie tylko pojemnością, ale także materiałem wykonania. Kupując tego typu akcesoria, warto jest od razu kupić większą ilość buteleczek o różnych rozmiarach. Dzięki temu uniknie się sytuacji, że w którymś momencie nie będzie się mogło nakarmić dziecka, ponieważ wcześniej stosowana buteleczka nie została jeszcze dokładnie umyta i zdezynfekowana.

Mając małe dziecko, warto jest się także zaopatrzyć w odpowiedniej wielkości termosy, w których będzie się mogło wygodnie przewozić także pokarm, który został wcześniej poddany obróbce termicznej. W termosie nie będzie po prostu tracił tak szybko temperatury i przygotowaną wcześniej już dla większego dziecka np. zupkę, będzie można ze sobą zabrać także na spacer czy na wizytę u znajomych.

Środki do sterylizacji butelek do karmienia

Mając małe dziecko, trzeba także pamiętać o zapewnieniu sobie odpowiednich środków do sterylizacji stosowanych akcesoriów do karmienia, czyli przede wszystkim buteleczek, ustników i smoczków. Na szczęście obecnie w sklepach z akcesoriami dla dzieci i rodziców dostępnych jest wiele tego typu środków. Pewnym rozwiązaniem może też być kupienie specjalnych samosterylizujących się butelek, które do pełnej sterylizacji wystarczy tylko po dokładnym umyciu włożyć na chwilę do kuchenki mikrofalowej.