Wyobraźmy sobie, że oto stoimy przed wyzwaniem umeblowania i wykończenia wnętrza pokoju naszego malucha. Staramy się jak możemy i w szybkim czasie organizujemy podłogi, malujemy ściany, by pobudzały kreatywność oraz dbamy o każdy mebel, by dawał naszemu dziecku więcej bezpieczeństwa oraz bodźców pozytywnych. Pokój powinien być więc radosny i piękny, ale jedna rzecz psuje cały układ – tekstylia. Zatem jak je wybrać, skoro wydaje się to być tak trudne?

Zły nawyk

W naszym kraju coraz częściej stawiamy na piękne wykończenia, pasujące do siebie elementy oraz wykorzystywanie trendów i styli do budowania oryginalnych wnętrz. Tylko w jednym przypadku, a więc w przypadku pokoju dziecięcego, stare nawyki wygrywają. Poduszki i zasłony są stare i niepasujące do niczego lub nowe i zupełnie niewłaściwie dobrane. Warto przemyśleć stworzenie własnych projektów wnętrz. W tym celu polecamy odwiedzić strone Ctnbee.com, której specjalizacja to druk na materiałach, by przekonać się jak wielki jest wybór i jak wiele zależy od dobrze dobranych tekstyliów.

Nie musisz kupować

Oczywiście nie jesteśmy skazani na to, co wyprodukowali inni. Możemy wybrać materiał i stworzyć coś samodzielnie, jednak pamiętajmy o kilku zasadach. Przede wszystkim o bezpieczeństwie i jakości materiałów, by były one hipoalergiczne, przyjazne dla maluchów i niechropowate. Po drugie jakość, a więc sposób wykonania. Nie możemy pozwolić, by nasz maluch miał w pokoju tekstylia rozpadające się lub niespełniające swoich zadań. Po trzecie grubość, która często jest zbyt duża i w efekcie przytłacza. Dlatego warto zwrócić na to uwagę podczas wyboru konkretnych rozwiązań gotowych czy zakupu materiałów do samodzielnego szycia.

Urządzanie pokoju dziecięcego jest niezwykle trudne, ale i ważne, dlatego obarczone pewnym ryzykiem. Dzięki specjalnym rozwiązaniom i wiedzy możemy zrobić to nie tylko dobrze, ale i pobudzić tym kreatywność oraz myślenie naszego dziecka i w efekcie dać mu idealny start w dalsze poznawanie świata.