Jednym z najlepszych pomysłów na prezent jest książka. Nie ma tu bowiem ryzyka niezgodności gustów, rozmiarów, czy mody. Dość łatwo dowiedzieć się co obdarowywany lubi czytać i trafić z wyborem w sedno. My polecamy książki, które mogą być idealnym podarunkiem na każdą okazję i dla każdego.

Dla niemowląt

Jak wiadomo dzieci powinno się oswajać z czytaniem już w życiu prenatalnym, jednakże lepiej odpuścić sobie kupowanie książki nienarodzonemu maluszkowi. Jedynym wyjątkiem są specjalne albumy upamiętniające np. pierwszy rok życia, które są również idealnym prezentem z okazji urodzenia dziecka czy Chrzcin. Dla nieco starszych dzieci warto kupować książeczki do samodzielnego czytania, wykonane z bardzo trwałych materiałów takich jak tektura czy tworzywa sztuczne, ale również bajki, które maluchom będą czytali rodzice.

 Dla przedszkolaków

Przedszkolaki uwielbiają ćwiczyć swoje rączki, dlatego też najlepiej w ramach prezentu kupić książeczki do kolorowania, wycinania, uzupełniania czy wyklejania. Jeśli dodatkiem do takiego podarunku będzie sprzęt biurowy typu kredki czy nożyczki, brzdąc będzie wniebowzięty.

Dla ucznia

Najgorszą rzeczą jaką można kupić uczniowi w prezencie jest podręcznik. Dlatego znacznie lepiej zdecydować się na dobrą powieść. Wybierając tematykę  można kierować się dwoma aspektami: po pierwsze kupić, to co jest aktualnym hitem w wybranym przedziale wiekowym, lub wybrać literaturę, o której wiemy, że obdarowany ją lubi. Najlepiej jednak przed zakupem dopytać się dyskretnie czy może istnieje jakaś szczególnie „wymarzona” książka.

Dla dorosłych

Literatura dla domorosłych jest niezwykle zróżnicowana, dlatego najlepiej wiedzieć, co osoba obdarowywana lubi. Jeśli jednak nie mamy takiej wiedzy można wybrać książki, które są praktyczne, aczkolwiek i tak należy podejść do tego z głową. Na podarunki świetnie nadają się poradniki. Oczywiście wyśmienitej kucharce nie warto kupować „Podstaw gotowania”, a mężczyźnie nie posiadającemu samochodu poradnika „Jak naprawić auto”, ale  pomijając takie drobnostki to ten rodzaj książek jest idealnym prezentem.