Pokój naszej pociechy powinien być miejscem, gdzie dziecko czuje się bezpiecznie, a jednocześnie stanowi kreatywną przestrzeń. W przytulnej aranżacji pokoju pomogą niebanalne dodatki takie jak kocyki dla dzieci oraz dywany z długim włosem.

Pokój dziecięcy – pomysł na kolory

Najprostszym sposobem na przytulną aranżację pokoju jest pomalowanie ścian na przyjemne kolory. Warto, aby wnętrze było kolorowe i wesołe, ale kolory nie powinny być zbyt nasycone. Polecane są szczególnie pastele w delikatnych odcieniach takich jak błękit, jasna zieleń czy róż. Kolory oddziałują na psychikę zarówno dorosłych, jak i najmłodszych. Odcienie takie jak żółć czy pomarańcz poprawiają humor oraz pobudzają do działania, ale w nadmiarze mogą wprowadzać pobudzenie. Doskonałym pomysłem jest wiec stosowanie jedynie akcentów w tych intensywnych barwach.

Jakie kocyki dla dzieci wybrać?

Kocyki dla dzieci to niezbędne elementy wystroju, które dbają o przytulną i ciepłą atmosferę. Jakie powinny być? Dzieci uwielbiają miękkie i przyjemne materiały. Warto więc wybrać elastyczne kocyki z wysokiej jakości materiałów. Tkaniny niskiej jakości mogą powodować alergię i tracić swoje właściwości już po kilku praniach. Polecane są szczególnie dwustronne kocyki z polaru, które pięknie się układają i nie trzeba ich prasować. Znaczenie ma też odpowiedni rozmiar kocyka, przystosowany do wieku dziecka. Kolorowy kocyk z wesołymi motywami wzbudza pozytywne emocje oraz potrafi ułatwić zasypianie i uspakajać.

Modne dywany z długim włosem

Szczególnie modne stają się dywany z długim włosem zwane shaggy. Są miłe i przyjemne w dotyku, potrafią odmienić wystrój dziecięcego pokoju i wprowadzić do niego beztroską atmosferę relaksu. Kolorowy dywan z gęstym runem umieszczony blisko łóżeczka wpływa na komfort zarówno rodziców, jak i pociechy. Wysokiej jakości produkt jest łatwy w utrzymaniu czystości oraz długo utrzymuje intensywne kolory. Włókna syntetyczne posiadają też właściwości antyalergiczne. Taki dywan zapewnia też komfort cieplny i dziecko z powodzeniem może się na nim bawić.