Dzieci nie zawsze są skłonne do kąpieli. Zwłaszcza, gdy nadchodzi dzień mycia włosów. Niemniej jednak, istnieje kilka sposobów, dzięki którym maluch zacznie odwiedzać łazienkę z przyjemnością. Gumowe zabawki czy żel do kąpieli o zapachu cukierków to tylko niektóre z nich. Obecnie możliwości na ciekawy pobyt w wannie czy pod prysznicem jest o wiele więcej.

Musujące tabletki

Chyba każde dziecko lubi magiczne sztuczki. Dlatego też, idealnym rozwiązaniem na urozmaicenie kąpieli najmłodszego jest kupno kapsułek, które w kontakcie z wodą zaczynają musować. Reakcje chemiczne zachodzące w wannie z pewnością zaciekawią każdego malucha, przez co umycie mu włosów czy plecków nie będzie już takie trudne. W sklepach dostępne są tabletki, które dodatkowo farbują wodę. Dzięki nim kąpiel stanie się dla dziecka podwójną przyjemnością.

Farbki do ciała

Ostatnio coraz bardziej popularne stały się farbki do ciała. Dzięki nim dziecko podczas kąpieli może zająć się czymś ciekawym, przez co rodzic z łatwością może je wykąpać. Malowanie buźki i brzucha to dla najmłodszych naprawdę świetna rozrywka. Tym bardziej, że dziecko będąc w wannie czy pod prysznicem nie brudzi sobie ubrań. Na rynku dostępnych jest wiele rodzajów farbek, aczkolwiek warto wybrać takie, które nie zawierają uczulających substancji zapachowych. Aby dziecko zainteresowało się zabawą jeszcze bardziej, warto kupić farbkę w jego ulubionym kolorze.

Kabina prysznicowa z hydromasażem

Starsze dzieci mogą nie zainteresować się zabawkami czy farbkami do ciała. Aczkolwiek kabina prysznicowa z hydromasażem z pewnością zachęci ich do pobytu w łazience. Hydromasaż sprawia, że kąpiel jest bardzo przyjemna, a do tego pełna zabawy. W końcu każde dziecko lubi chlapać się w wodzie. Co ważne, kabina prysznicowa z hydromasażem jest świetną metodą na zachowanie w łazience czystości. Dzięki niej podłoga nie będzie pochlapana mimo aktywnej kąpieli dziecka. Ważne jednak by kupować urządzenia, które zapewnią bezpieczeństwo. Kabiny prysznicowe odpowiednie do użytkowania przez dzieci można zakupić w sklepie internetowym https://kabinyspa.com.pl/.

Pianotwory

Chyba każdy pamięta z dzieciństwa wannę pełną mydlanej piany. Zresztą nic dziwnego. Tworzenie piany jest jednym z najprostszych patentów na ciekawą kąpiel. Biały puch pobudza wyobraźnię, przez co dziecko może spędzać czas w łazience bardzo kreatywnie. Obecnie w drogeriach można zakupić specjalne pianotwory, które w kontakcie z wodą zaczynają uwalniać pianę. Należy zwrócić uwagę na to, iż piana pochodząca z kapsułek zazwyczaj jest trwalsza niż ta mydlana, co zapewnia dziecku długotrwałą zabawę.

Wanny jacuzzi

O kąpieli wśród bąbelków marzy chyba każde dziecko. W związku z tym, warto zainwestować w domowe jacuzzi, dzięki któremu maluch nie będzie chciał wychodzić z wanny. Bąbelki powietrza uwalniane ze specjalnych dysz sprawiają, że kąpiel w domowym zaciszu jest bardzo ekscytująca. Co więcej, dziecko podczas pobytu w jacuzzi świetnie się bawi i traci dużo energii, przez co po wyjściu z łazienki nie będzie protestowało, gdy przyjdzie pora snu.