Jak sobie radzić z grzybicą?

Kiedy spotykasz się z grzybicą, zazwyczaj wpadasz w panikę. Jest to nieprzyjemne schorzenie, które dodatkowo nie najlepiej wygląda. Ludzie boją się chorych na grzybicę. Jak sobie z nią poradzić domowymi sposobami?

Domowe sposoby na grzybicę

Tak naprawdę, z grzybicą możemy się spotkać wszędzie, i może ona zaatakować dosłownie każdy element naszego ciała. Choć najczęściej pokazuje się w miejscach najbardziej wilgotnych, takich jak przestrzeń pomiędzy palcami, czy też wewnętrzna strona stóp. Jest to dokuczliwy problem, z którym jednak naprawdę da się walczyć, i to bez większego trudu. Podpowiadamy wam dziś, jak się pozbyć grzybicy.

• Idealny w walce z grzybicą jest czosnek. Wprawdzie jego zapach nie każdemu odpowiada, ale cudowne właściwości, jakie przedstawia są warte tego, by pomęczyć się przez chwilę z tym zapachem. Kiedy wykorzystujemy go jako naturalny antybiotyk przy wszelkich przeziębieniach, stosujemy go od wewnątrz. Przy grzybicy jednak potrzebny będzie bezpośredni kontakt zainfekowanego miejsca z lekarstwem, dlatego musimy położyć na nie świeży plaster czosnku, i zakleić tasiemką, lub plasterkiem.
• Świetny na grzybicę jest także ocet jabłkowy. Można wykorzystać jego działanie w przypadku wielu różnych dolegliwości, ale z grzybicą także sobie poradzi. Tutaj będzie nawet łatwiej niż z czosnkiem. Wystarczy jedynie użyć nasączonych niepasteryzowanym octem jabłkowych płatków kosmetycznych i przemyć nimi miejsce, które tego potrzebuje. Czekamy, aż wyschnie, i powtarzamy zabieg co jakiś czas.
• Niezwykłą moc leczniczą ma także imbir. Wykazuje działanie przeciwzapalne, ale zazwyczaj wykorzystujemy go wtedy, gdy potrzebujemy rozgrzać nasz organizm. Imbir ma także korzystny wpływ na ukrwienie. No ale radzi sobie także rewelacyjnie z grzybicą. Wystarczy przygotować z niego mieszankę z oliwą, papkę nanieść na zajęte grzybicą miejsce, oczyścić, i zaczekać aż wyschnie. Czynność powtarzamy dwa razy dziennie,
• Jeśli tego typu domowe sposoby nie pomogą, polecamy skorzystać z kremu Undofen, dostępnego w aptekach bez recepty. Jest to bezpieczny środek przeciwgrzybiczy, który radzi sobie nawet z łupieżem pstrym. Krem stosujemy maksymalnie dwa razy w ciągu doby i nakładamy go wyłącznie na dobrze oczyszczoną skórę. Po 7 dniach objawy grzybicy powinny ustać.