Stawianie tarota jest sztuką, którą powinno się zostawiać profesjonalistom. Karty tarota potrafią zdradzić wiele tajemnic – przy czym osoby niedoświadczone w kontakcie z nimi bardzo łatwo mogą nadużywać ich mocy.

Sztuka obcowania z tarotem

Trzeba wiedzieć, że rozkładanie kart tarota bez dogłębnej znajomości ich symboliki może wydawać się bezsensowne. Przy samodzielnej nauce warto skorzystać z książek tematycznych, jakie są dostępne w księgarniach ezoterycznych – przy czym oczywiste jest, że dopiero lata praktyki czynią mistrza. Wiele profesjonalnych wróżek prowadzi kursy wróżenia z kart tarota, dla osób początkujących i zaawansowanych – warto jest zapisać się na taki kurs, zwłaszcza że wszelkie niejasności mogą być od razu wyjaśnione przez profesjonalistkę. Ciężko jest dookreślić czy symboliki kart trzeba koniecznie nauczyć się na pamięć – warto ją przeanalizować, ale kontakt z tarotem ma przecież wymiar ponadnormatywny, zatem trzeba kierować się nie tylko głosem intuicji, dla dopuszczać do siebie głos tego niezwykłego przekazu. Wtedy same karty tarota dadzą się odczytać bez większego wysiłku – tak jakby osoba rozkładająca karty widziała film z czyjegoś życia z przeszłości, teraźniejszości i przyszłości.

Tarot nie jest żadną zabawką

Do kart tarota należy podchodzić z należytym respektem. Najlepiej jest być w posiadaniu własnej talii kart, którą nabywa się na zasadzie odczucia, że dana talia jest przypisana konkretnej osobie. Karty lubią odpoczywać w jedwabistych tkaninach – dlatego też warto jest przechowywać w jedwabnych woreczkach. Najlepiej jest przyglądać się kartom w specjalnie do tego celu przeznaczonego gabinetu – bardzo ważne jest stworzenie odpowiedniego klimatu, który zachęci tarota do rozmowy, przy czym spokój jest podstawą. Zatem palenie świec jest mile widziane, a rozmaite olejki eteryczne także zadowolą najbardziej wymagającą talię tych kart. Tarot gustuje w świecach zielonych – nie lubi świec w kolorze czarnym i czerwonym. Światło bijące ze świecy ma zbawienny wpływ na oczyszczanie energii miejsca, zwłaszcza po opuszczeniu pomieszczenia przez klienta, który chciał poznać rady tarota. Trzeba być świadomym, że zbyt częste zaglądanie do kart tarota nie jest dobrym nawykiem – nie powinno się tego robić częściej niż raz na pół roku.