Kiedy rozpoczyna się lato, wiele osób zaczyna zastanawiać się, jak szybko i skutecznie zrzucić zbędne kilogramy. Jak to zrobić rozsądnie?

Latem przestaje liczyć się zdrowy rozsądek, a zaczyna walka z czasem, bo zaczynamy chwytać się wszelkich możliwych sposobów, aby stracić zbędne kilogramy. Mężczyźni chcą zrobić „ABS” na lato, a Panie uzyskać piękną figurę. A to wszystko najlepiej w dwa tygodnie przed wyjazdem na urlop. Czy jest jakiś sposób na szybkie zrzucenie kilku kilogramów przed wakacjami, aby móc spokojnie założyć kostium kąpielowy lub spodenki i nie wstydzić się wyjść na plażę?

Zdrowy rozsądek i pomysł na siebie

Różne suplementy diety czy tabletki na odchudzanie nie są dobrym pomysłem. Bardzo często bywa, że po zażyciu tabletek, waga drastycznie spada na bardzo krótki czas, a potem następuje jej powrót. Faszerowanie się specjalnymi suplementami, które mają nam rzekomo pomóc może mieć też negatywny wpływ organizm, dlatego powinniśmy zadać sobie pytanie, czy warto się truć, aby przez dwa tygodnie wakacji dobrze wyglądać? Warto w tym wszystkim zachować zdrowy rozsądek i pomyśleć, co możemy zrobić, żeby było lepiej, a waga stopniowo zaczęła spadać.

Regularne ćwiczenia

Nie ma co ukrywać – sport to zdrowie. Ale ćwiczyć trzeba regularnie, dlatego warto mieć świadomość, że wakacje są przecież co roku. Nie warto odkładać ćwiczeń na ostatni moment, bo wtedy będzie ciężko nam dojść do formy i uzyskać odpowiednią figurę. Zdecydowanie lepiej jest ćwiczyć regularnie, choć znacznie mniej intensywnie – utrzymamy odpowiednią wagę ciała i unikniemy różnych efektów ubocznych jak rozstępy.

Jeśli jednak czasu jest mało warto rozważyć intensywny trening kardio. Tylko duży wysiłek może przynieść szybkie rezultaty. Poza tradycyjnym bieganiem, czy siłownią, coraz bardziej popularne stają się nowe aktywności. Można chodzić na TRX lub sprawdzić nowinki w postaci fitnessu na trampolinach. Co więcej jest nawet trampolina domowa, która uniezależnia Cię od ćwiczeń w grupie.

Zdrowa dieta

Ostra dieta czy „głodówka” niewiele pomoże – może zaszkodzić. Warto pomyśleć o przygotowaniu takich posiłków, które będą zbilansowane, a gdy nie wiemy, jak się do tego zabrać, lepiej skorzystać z porady dietetyka. Aby schudnąć na wakacje, lepiej jest przygotować się do nich dużo wcześniej – przecież pamiętamy, że co roku pojawiają się w naszym kalendarzu.