Osoby, które po raz pierwszy przyjeżdżają do Warszawy mogą zastanawiać się, jak najlepiej poruszać się po stolicy. Dotyczy to zwłaszcza turystów, którzy chcą zobaczyć w ciągu jednego czy dwóch dni jak najwięcej ciekawych miejsc. Podpowiadamy, który środek transportu sprawdzi się najlepiej w danej sytuacji.

Komunikacja miejska w Warszawie

Pierwszym naturalnym wyborem wielu osób jest komunikacja miejska. Nic dziwnego – Warszawa jest dobrze skomunikowanym miastem, zwłaszcza w porównaniu do tych, które znajdują się w innych częściach Polski. Najatrakcyjniejszym środkiem komunikacji miejskiej w Warszawie jest oczywiście metro – w mniej więcej pół godziny (do czterdziestu minut) jesteśmy w stanie przedostać się na drugi koniec Warszawy. Niestety, ten środek transportu ma jedną zasadniczą wadę – metro w stolicy ma tylko dwie linie (przy czym druga jest stosunkowo krótka), w związku z czym po wyjściu z metra najczęściej musimy przesiadać się do autobusu czy tramwaju (przy czym autobusy mają tendencję do spóźniania się w godzinach szczytu). Nie zmienia to jednak faktu, że dla większości turystów to właśnie ten środek transportu będzie najwygodniejszy – większość przystanków jest zlokalizowana w pobliżu różnych atrakcji i zabytków.

Taksówka Warszawa: warto czy nie?

Część osób może zastanawiać się nad alternatywnym rozwiązaniem, czyli podróżowaniem taksówką. O ile nie jest to może najlepszy pomysł w przypadku naprawdę długich tras, o tyle jeśli podróżujący chce po prostu szybko i wygodnie przemieścić się do punktu znajdującego się w tej samej lub sąsiedniej dzielnicy to taksówka może być niezłym wyborem. Nie należy obawiać się o koszt jazdy – ze względu na dużą konkurencję (także z strony Ubera czy mytaxi) ceny systematycznie spadają.

Pieszo lub rowerem

Są takie miejsca, w które warto jednak wybrać się na pieszo lub rowerem (wypożyczonym z danej stacji miejskiej). Do takich miejsc na pewno zalicza się Nowy Świat i Królewskie Przedmieście, a także bulwary wzdłuż Wisły.