Mała łazienka nie oznacza, że nie ma możliwości w niej przechowywać wielu potrzebnych kosmetyków i innych rzeczy. Istnieje wiele rozwiązań, które zapewnią przestrzeń do przechowywania, nie zabierając łazience ładnego wyglądu. Najważniejsze jest zrobienie dobrego projektu.

Od czego zacząć urządzanie łazienki?

Bardzo ważne jest odpowiednie rozmieszczenie wszystkich sanitariatów, umywalki, miski sedesowej oraz prysznica lub wanny. Ważna jest również wielkość i kształt tych sprzętów. Obecnie wybór armatury łazienkowej jest bardzo szeroki, można kupić umywalkę naścienną w bardzo małym rozmiarze, a pod nią zainstalować szafkę z półkami lub szufladami. Nad umywalką oraz nad sedesem warto powiesić szafki, nawet jeśli będą niewielkich rozmiarów, mogą pomieścić wiele rzeczy. Dodatkowo dobrze jest, jeśli szafka nad umywalką posiada lustro. Warto zdecydować się na płytki oraz meble o powierzchni z połyskiem, dzięki temu łazienka wygląda na bardziej przestronną. Poza tym każdą wolną przestrzeń najlepiej wykorzystać na miejsce do przechowywania.

Funkcjonalne rozwiązania do małych łazienek.

Oprócz szafek znajdujących się nad umywalką i sedesem warto wykorzystać wolną przestrzeń na ścianie i postawić szafkę typu słupek. Natomiast wannę można obudować w taki sposób, by zamontować w obudowie szafki uchylne. Jest to rozwiązanie eleganckie i funkcjonalne. Gdy w łazience jest kabina prysznicowa, można zdecydować się na panel prysznicowy zintegrowany z szafką, w której można przechowywać ręcznik lub kosmetyki. Ręczniki kąpielowe mogą wisieć na haczykach, uchwytach lub relingach, zamontowanych na ścianie. Duży problem stanowi brak miejsca na kosz na pranie. Można go umieścić pod umywalką, zamiast szuflad lub zdecydować się na powieszenie worka na ścianie. Oprócz tego pranie można wrzucać prosto do pralki. Miejsce na kosmetyki można zaaranżować pod pustym blatem konsolę, otwieraną od góry. Poza tym w małych łazienkach sprawdzą się szafki mobilne, na kółkach, by przesuwać je w dowolne miejsce.