Jak ozdobić swoje łóżko?

Prześcieradła, pokrowce i małe poduszeczki to wszystko elementy dekoracyjne mające wpływ na estetykę sypialni. Atrakcyjne łóżko zaprasza do odpoczynku i stanowi miejsce relaksu dla całej rodziny. Warto wiedzieć, w jaki sposób stworzyć piękne miejsce do spania bez konieczności wydania sporej sumy.

Prześcieradła i inne dodatki, czyli jak stworzyć atrakcyjne łóżko

Prześcieradło to jeden z elementów dekoracyjnych, który wcale nie musi kojarzyć się z nudą. Biały model warto zamienić na nieco ciekawszą propozycję. Prześcieradła w różnych kolorach i wzorach zwracają uwagę, a do tego wybór odpowiedniego materiału zapewnia komfort termiczny uwarunkowany porą roku. Ciekawe wzory i kolory przyciągają uwagę i zachęcają do odpoczynku. Najlepiej wybrać prześcieradła wykonane z naturalnych tworzyw, czyli wełnę albo bawełnę, gdyż świetnie przepuszczają powietrze. Prześcieradła na gumce doskonale się prezentują, nie podwijają się i nie marszczą, co przekłada się na dobry sen i szybkie ścielenie łóżka.

Pościel jest tak samo ważna, jak prześcieradła, gdyż momentalnie rzuca się w oczy. Wybór odpowiedniego modelu powinien być uwarunkowany wystrojem wnętrza oraz dominującym stylem. Jeśli sypialnia ma wiele dodatków, wzorki na ścianach czy kolorowe prześcieradło, pościel powinna być jednobarwna albo stonowana. Delikatne kwiaty albo niewielkie wzorki geometryczne prezentują się bardzo atrakcyjnie. Należy sprawdzić także materiał użyty do produkcji. Satyna prezentuje się bardzo elegancko i klasycznie, a do tego nigdy nie wychodzi z mody. To świetny wybór do nowoczesnej sypialni. Przydaje się szczególnie wiosną i latem, a jesienią i zimą warto zamienić ją na propozycję wykonaną z flaneli czy bawełny, gdyż zatrzyma więcej ciepła i zapewni komfort termiczny w zimowe poranki czy wieczory.

Jak udekorować łóżko?

Prześcieradła i pościele wybrane, to najwyższy czas na narzutę, która stanowi nie tylko element dekoracyjny, ale zapewnia jakże pożądane ciepło. W sklepach są dostępne gotowe propozycje, ale można zdecydować się również na uszycie własnej narzuty. Narzuta ma być przede wszystkim duża, gdyż ma za zadanie przykryć całą kołdrę i materac. Kolor można dobrać zarówno do wnętrza, jak i pościeli albo zdecydować się na kontrastujące barwy i wzory.

Warto zadbać także o niewielkie poduszeczki, które doskonale ozdobią łóżko i nadadzą mu wyjątkowego charakteru.