Zmieniający się klimat wiedzie do transformacji pojmowania zagadnienia korzystnej termoizolacji budynku. Do tej kwestii dołącza się idea dbałości o środowisko naturalne oraz współczesnych technologii, które to przekształcają również spojrzenie na zagadnienie ocieplania domów.

Obok zrozumiałych aspektów połączonych z dobrym termoizolowaniem budynku mieszkalnego , a więc podniesieniem komfortu jego mieszkańców, dobrze wykonana izolacja ma także znaczenie w zupełnie różnym przymiocie. Teraz pojmujemy już bardzo dokładnie, w jaki sposób utraty ciepła oddziałują na wzrost kosztów eksploatacji. Z takiego powodu również istotnym czynnikiem poprawnie zrobionej powłoki cieplnej jest nie tylko wyrób, z jakiego ją wykonano stworzona jednak także technologia, jakiej użyto przy jej wykonaniu. Trzeba nam wiedzieć, iż nieprawidłowo położona powłoka izolacyjna może nierzadko prowadzić do pojawiania tzw. „mostów termoizolacyjnych”. Jest to rzecz, w której pomiędzy taflami warstwy izolacyjnej pojawiają się luki, przez które to uchodzi ciepłe powietrze. Jeszcze, niskiej klasy półprodukty mogą podlegać działaniom w czasie, których będą się obkurczać i w ten sposób produkować szczeliny na powstawanie mostków termicznych.

Obok najpopularniejszej chyba odmiany termoizolowania domów czyli popularnych styropianowych tafli, występuje alternatywa zastosowania otwarto-komórkowych pianek PUR. Dzięki tej metodzie niewykluczone jest dojście do całkowitej, 100% szczelności, a więc skreślony jest casus robienia się mostków termoizolacyjnych. Co znaczące piany PUR wykonując gładką nawierzchnię jest dodatkowo odpowiednia do przepuszczania szkodliwej wilgoci. Inaczej mówiąc, można zakomunikować, że jest to powłoka termiczna, jaka może oddychać. Właśnie dzięki takiej cesze tego materiału korzystne jest niemalże 100% pokrycie gmachu i jednocześnie nie spowodowanie wewnątrz budynku warunków porównywalnych do termosu lub sauny.

Ocieplenia pianką poliuretanową  posiadają także pozostałe zalety. Pianka PUR przewyższa włókniste formy ocieplania budynków tym, że jest on nieprzewiewny. Co dodatkowo reguluje utraty straty ciepła. Ponad to należy mieć na uwadze to iż zastosowanie układanych natryskiem metod izolacyjnych wyraźnie skraca czas prac budowlanych czy też zastosowania powłoki.