holowanie

holowanieNiestety niejednemu mogą się przydarzyć kłopoty w trasie i niejeden spośród nas będzie wtedy potrzebował jakiejś pomocy. Czasami również nie mamy ubezpieczenie w dużych instytucjach, ewentualnie mamy tego pecha że obowiązujące ubezpieczenie nie przewiduje holowania na pewną odległość. Jak zatem holować?

Ewidentnie najważniejsze jest, by podczas holowania uszkodzonego samochodu zachować zasady bezpieczeństwa bowiem ciągnięcie samochodu bynajmniej nie jest takim oczywistym i również najbezpieczniejszym działaniem Warto powierzyć to zawodowcom, jeżeli okaże się, że niedaleko Łodzi zniszczy nam się wóz i nie będzie mógł zadziałać, a mamy wśród swoich rzeczy telefon komórkowy z dostępem do internetu, to wystarczy wprowadzić w wyszukiwarkę internetową słowa holowanie Łódź i rozpocząć poszukiwanie profesjonalnej rady. Kiedy jednak nie zamierzasz wzywać profesjonalnej pomocy to w niektórych przypadkach jesteś w stanie poradzić sobie indywidualnie, jeżeli na przykład zabrakło w twoim aucie paliwa, a do stacji benzynowej jest blisko to oczywiście można na piechotę przebyć tę drogę z kanistrem i napuścić oleju napędowego, czy benzyny, by później samodzielnie zalać samochód, aczkolwiek wpada mieć na względzie, że potrzebujemy mieć do zrobienia tego dobry ekwipunek – chociażby lejek, bez niego nie uda nam się bezpieczne przelanie paliwa do baku.

W czasie holowania również niezwykle znaczący jest odpowiedni sprzęt. Niewątpliwie każdy samochód powinien być wyposażony w sprzęty niezbędne do holowania, pojazd ciągnący musi posiadać specjalny hak a auto holowane potrzebuje posiadać z przodu miejsce do zamontowania liny Przymocowanie haka w nieprzeznaczone do tego pola może zakończyć się w uszkodzeniem pojazdu a możliwe, że również klęską, dlatego jeżeli nie dysponujemy niezbędnym wyposażeniem rozsądniej będzie gdy zdecydujemy się na zamówienie lawety. Do holowania jakiegoś pojazdu także potrzebna jest przeznaczona do holowania trwała lina, zdecydowanie musi być gibka żeby przy przesadnej sile hak się nie oberwał.

Ostatnim szczególnie kluczowym elementem łatwego i pewnego holowania wozu jest ewidentnie kierowca samochodu jaki pojazd ma holować. Warto zaznaczyć, iż jazda podczas prowadzenia nie jest łatwa. Powinno się prowadzić bardzo wolno, nie wolno wykonywać gwałtownego hamowania, aby nie zdarzyć się bo auto, które jest ciągnięte ma zwykle jakieś spowolnienie w wykonywaniu hamowania. Ponadto zakręty należy brać zdecydowanie szeroko i niezmiernie delikatnie, zbliżone jest to bardziej do poruszania się autem towarowym z naczepą.