Posiadanie nawet niewielkiego ogrodu wiąże się z koniecznością ciągłego dbania o niego. Jedną z najistotniejszych kwestii w kontekście pielęgnacji ogrodu jest jego odpowiednie nawadnianie. Większość ogrodowych potrzebuje stosunkowo dużych ilości wody, a ze względu na to, że ich systemy korzeniowe często są jedynie powierzchniowe, takie rośliny uzależnione są od wody opadowej i nie mogą bazować na wodach gruntowych. W takiej sytuacji nieodzowne okazuje się regularne podlewanie ogrodu. Bywa to bardzo uciążliwe, o ile nie dysponuje się odpowiednimi akcesoriami, takimi jak bęben naścienny Gardena lub zwijacz na ścianę GardenLine, czy ZINCATO. Są to akcesoria niezbędne w małych ogrodach, a także na większych działkach.

Jakie akcesoria są niezbędne do podlewania ogrodu?

Podstawowym elementem wyposażenia właściciela ogrodu jest odpowiedni wąż. Jego ciągłe zwijanie i rozwijanie może być jednak problematyczne, zwłaszcza w sytuacji, gdy ogród jest stosunkowo duży. Ponadto sprawę często utrudnia to, że kran, do którego można podłączyć wąż, jest w mało dostępnym miejscu. Bęben naścienny Gardena świetnie spisuje się w takiej sytuacji, gdyż pozwala na bardzo szybkie i łatwe rozwijanie i zwijanie węża ogrodowe. Systemy do automatycznego zwijania węży działają samoistnie, co oznacza, że rozwijanie i zwijanie przebiega bez konieczności użycia duże siły, a także nie wymaga od użytkownika czasochłonnego zwijania układania węża, tak by się nie poplątał. Dzięki zastosowaniu takiego rozwiązania można zaoszczędzić każdorazowo nawet kilkanaście minut.

Czy wszędzie da się zamontować bęben naścienny Gardena?

Systemy do zwijania i rozwijania węży są produkowane tak, by były uniwersalne. Można do nich założyć większość standardowych węży ogrodowych, a dokładne parametry, takie jak grubość i długość węża są opisane w specyfikacji konkretnego bębna. W wielu przypadkach maksymalna długość węża dochodzi nawet do kilkudziesięciu metrów.