Dobry wybór odpowiedniej poradni lekarskiej zagwarantuje nam niewątpliwie odpowiednią opiekę lekarską. Dotyczyć to z pewnością będzie nas samych jak i naszych dzieci i całej rodziny.

Profil świadczeń znajdujących się w pakiecie POZ obejmuje całkowicie darmowy dostęp do lekarza POZ będącego lekarzem pierwszego kontaktu, pediatry i pielęgniarki środowiskowej czy także położnej środowiskowej. Usługi udzielane w ramach kontraktu z NFZ obowiązują w przypadku zabiegów i badań robionych w placówce zdrowotnej jak i tych wykonywanych w czasie wizyt w domu Także tego pokroju działanie możemy odnaleźć a przynajmniej powinno być w zakresie oferty odpowiedniej przychodni medycznej. Dobierając lecznicę, jaka spełni w jak najistotniejszym stopniu powinniśmy przed zapisaniem się zapoznać się z wypowiedziami pacjentów na jej temat. W małych miejscowościach jest to raczej proste, ale jeśli chodzi o przychodnie w dużych miastach z odnalezieniem merytorycznych opinii może być trochę więcej trudu. W takim wypadku najlepszym wyjściem okaże się bez wątpienia dzielenie się wrażeniami ze strony rodziny i naszych najbliższych przyjaciół.

Zasadna może okazać się jeszcze szansa użycia w tym aspekcie z pomocy różnorakich grup internetowych na których to wynajdziemy bardzo wiele wypowiedzi osób, które wcześniej miały sposobność skorzystania z usług interesującej nas przychodni.

Miejmy na względzie również to, iż jeśli chcemy korzystać z świadczeń na NFZ w poradni, którą odnaleźliśmy musimy wypełnić bezpłatną deklarację wyboru.

Naturalnie od czasu do czasu mamy potrzebę by skorzystać z badań nie objętych podstawową opieką zdrowotną Wpisujemy w sieci w takiej sytuacji na przykład: „badania kierowców Łódź”, czy „rehabilitacja w Bydgoszczy” – bez wątpienia warto ustalić, czy wybrana placówka proponuje dodatkowe usługi, bowiem niejednokrotnie dla pacjentów korzystających z medycyny rodzinnej zaplanowane są rabaty na specjalistyczne badania, oraz konsultacje. W taki sposób odkryć możemy najbardziej właściwą ofertę leczenia konkretnych schorzeń czy akcji profilaktycznych.