Coraz częściej zapominamy o tym, by odpowiednio dbać o wzrok. Skupiamy się na włosach, cerze, a nawet na kondycji fizycznej zapominając o tym, co przecież równie ważne. Co zrobić, by jak najdłużej cieszyć się sokolim wzrokiem?

Dbanie o wzrok wcale nie jest trudne

Zacznijmy od odpowiedniej diety. Jeśli udasz się do okulisty, z pewnością poradzi Tobie, by spożywać jak najwięcej witaminy E, C, i A. Warto także zaopatrzyć się w produkty bogate w cynk, a także kwasy omega – 3, no i oczywiście w niezbędną luteinę. To wszystko składniki, które nie tylko pomogą nam zachować dobrą kondycję wzroku, ale także i całego organizmu.

Poza dietą ważne są też ćwiczenia. I chociaż to może się wydawać niewiarygodne, to okazuje się, że jeśli mamy kiepską kondycję ogólną, to nasz wzrok również na tym cierpi. Dlatego warto codziennie się ruszać – choćby odrobinę. To nie muszą być wielokilometrowe maratony, które mam y przebiegać zaraz po przebudzeniu. Wystarczy zamienić auto na rower, a miejską komunikację na siłę własnych nóg.

A kiedy towarzyszy Ci katar sienny lub uczulenie na pyłki traw, albo też Twoje spojówki są przekrwione, warto korzystać ze sprawdzonych leków, takich jak Starazolin. Lek ten jest dostępny w aptekach i potrafi zdziałać cuda.

Co szkodzi oczom?

Czy Wiesz, że negatywny wpływ na kondycję Twojego wzroku mają również papierosy? Jeśli palisz, powinieneś jak najprędzej rzucić. Podobno to nie łatwa sztuka, bo wymaga wielkiego samozaparcia i cierpliwości, ale wielu osobom się to udało, więc dlaczego i Tobie miałoby się nie udać?

Kolejnym krokiem do poprawy jakości widzenia jest sen. To bardzo ważne, by dawać swoim oczom odpocząć – najlepiej w nocy. A gdy oczy są bardzo zmęczone – na przykład po całym dniu pracy przed komputerem, możemy pokusić się o małe, domowe spa, i przygotować sobie okłady na powieki z plasterków zimnego ogórka.

No i jeszcze coś – bardzo ważnego. By odpowiednio dbać o swój wzrok, trzeba go regularnie badać. Warto zatem raz na jakiś czas wybrać się do okulisty, który sprawdzi, czy nie pojawiła się u Ciebie jakaś wada wzroku, i w razie czego zaproponuje odpowiednie okulary, lub soczewki.