Kamień nazębny to codzienny problem wielu z nas. Nawet gdy zębom nie dolega nic innego, może pojawić się na nich niechciany nalot. Całe szczęście, że w obecnych czasach pozbycie się tego problemu nie wiąże się z żadnym skomplikowanym zabiegiem, a jedynie z wizytą u dentysty.

Z kamieniem zmagają się osoby o silnie zasadowym wskaźnikiem pH śliny. Na nawarstwianie się kamienia ma wpływ regularne spożywanie kawy i herbaty. Szkodzić mogą także soki i czerwone wino oraz twarda woda czy palenie. Z początku na zębach wytwarza się płytka nazębna, którą stosunkowo łatwo samemu usunąć. Powodują ją bakterie scalone ze składnikami śliny. Nieusunięta płytka przekształca się w twardy osad, z usunięciem którego musimy udać się do stomatologa.

By tego uniknąć, na każdym kroku dbaj o swój uśmiech, żeby pod żadnym pozorem nie dopuścić do pojawienia się kamienia. Jak wiadomo, nie zawsze uchronimy się przed powstawaniem kamienia. Wówczas pomoże nam stomatolog. Kiedy zamierzasz zafundować sobie usunięcie osadu ze swoich zębów, a nie jesteś przekonany, w jakim miejscu masz możliwość to zrobić, wystarczy wyszukać konkretną frazę, na przykład skaling czy też stomatologia estetyczna Łódź. Musisz jedynie wybrać tyko tę najlepszą, przeglądając oceny osób, które odwiedziły konkretnych lekarzy. Stomatolog oczyści szkliwo Twoich zębów za pomocą skalera.

Kontroluj stan swoich zębów i nie pozwól, aby przypadkiem kamień stał się przyczyną różnych problemów z dziąsłami. Kluczem do zdrowia zębów są dbałość o higienę jamy ustnej i systematyczne wizyty u dentysty.