Ogrzewanie podłogowe to wspaniały wynalazek dzisiejszej technologii, dający komfort i wygodę w okresie jesienno-zimowym, kiedy to atmosfera jest znacznie chłodniejsza, a podłoga narażona na działanie przeciągów. Ogrzewanie podłogowe daje ukojenie po spędzeniu dużej ilości czasu na rześkim zimowym powietrzu oraz po wieczornej kąpieli, kiedy możemy stanąć na ciepłą i przyjemną podłogę. Istnieje jednak jeden warunek, który należy spełnić abyśmy przez lata mogli korzystać ze sprawnego ogrzewania podłogowego. Mianowicie należy koniecznie dobrze położyć instalację podłogową.

Projekt to podstawa

Decydując się na ogrzewanie podłogowe w naszym domu najważniejszym i zarazem pierwszym krokiem jest wykonanie odpowiedniego projektu i kosztorysu, które będą zawierały wliczone koszta instalacji cieplnej, zamontowanie automatyki i sam fakt, że po jej założeniu wszelkiego rodzaju poprawki będą niemożliwe. Właśnie dlatego zamiast decydować się na wykonywanie instalacji samemu, warto doliczyć koszta wynajęcia specjalistów, którzy bez problemu poradzą sobie z instalacją i dobiorą odpowiednie ogrzewanie podłogowe do naszego domu lub mieszkania.

Gwarancja jako element niezbędny

W przypadku produktów zakupowanych do naszego gospodarstwa domowego zdarza się, że po czasie użytkowania samoistnie psują się lub przestają poprawnie funkcjonować. Właśnie dlatego przy dokonywaniu wyboru związanego z ogrzewaniem podłogowym koniecznie należy zapytać sprzedawcę o możliwość gwarancji, która zabezpieczy nas przed ponoszeniem zbędnych kosztów wymiany zarówno ogrzewania podłogowego, jak i okładziny podłogowej w postaci kafli. Gwarancje na ogrzewanie podłogowe są bardzo długie i sięgają nawet dziesięciu lat. Niestety sama automatyka nie jest objęta tak długą gwarancją. Najczęściej jej okres gwarancyjny wynosi tylko rok od dnia zakupu. Aby jednak uzyskać gwarancję należy spełnić wymagane warunki, o których powinien poinformować nas sprzedawca. Bardzo często wiąże się to na przykład z zastosowaniem zestawu grzewczego tylko jednego producenta oraz wykonanie instalacji cieplnej przez autoryzowanych specjalistów.