Szkła kontaktowe, jeszcze do niedawna były rzadkością, dziś ogromnie popularne. Szybko zdobyły rynek, badania potwierdzają, że aż ponad 50% osób z problemami ze wzrokiem nosi soczewki. Lekarze okuliści zwracają również uwagę, iż zamiana okularów na soczewki znacznie podnosi samoocenę osoby noszącej, jej samopoczucie i wzrost własnej wartości. Styliści oczywiście szybko rozwinęli rynek szkieł kontaktowych i aktualnie bardzo modne i świetnie się sprzedające są szkła kontaktowe kolorowe.

Kolorowe szkła kontaktowe

Kolorowe soczewki świetnie podkreślają naturalny kolor oka osoby używającej je, ale również dzięki nim można zupełnie zmienić kolor oczu. Dzięki specjalnym soczewkom kontaktowym można wizualnie powiększyć oczy, co jest bardzo ważnym argumentem przy wyborze wśród okularów, szkieł kontaktowych, czy kolorowych szkieł kontaktowych. Nie ulega wątpliwości, że kobietom zależy na dużych, wyrazistych oczach, często do tego stopnia, że kupują tego rodzaju soczewki nawet osoby bez problemów ze wzrokiem. Wybór zarówno koloru, jak i nawet wzorów od okręgów powiększających znacznie oko do kocich oczu, zwężonych oczu czy z krzyżykami jest ogromny. Tego rodzaju soczewki są oczywiście bezpieczne, gdyż pigmenty są zamknięte w środku soczewki i nie mają styczności z oczami.

Jak dobrać szkła kontaktowe kolorowe?

Wizażyści proponują dobrać kolorowe szkła kontaktowe do typu urody, koloru włosów czy koloru ulubionego stroju. Ogólnie rzecz biorąc blondynki czy blondyni lepiej wyglądają w szkłach o ciemniejszych barwach, natomiast brunetki czy bruneci w zdecydowanie jaśniejszych barwach. Jeśli natomiast będziemy brali pod uwagę karnację, to osoby o jasnej karnacji świetnie wyglądają w szkłach z ciemniejszym okręgiem wokół tęczówki, natomiast osoby z ciemną karnacją doskonale wyglądają w soczewkach o kolorze niebieskim lub zielonym.

Zakładanie soczewek kolorowych nie jest trudne, trzeba najpierw umyć ręce, spryskać szkła kontaktowe płynem i założyć. Nie ulega wątpliwości, ze z dobranymi szkłami kolorowymi wygląda się bardzo interesująco.